Psycholog w mieście Łowicz

Miasto Łowicz

Nasze miasto Łowicz położone jest w województwie łódzkim będącym siedzibą powiatu łowickiego. Historycznie leży na terenie Mazowsza. Nazwa miasta wywodzi się prawdopodobnie od tego, że początkowo był to dwór książąt mazowieckich, służący do polowań. Miejscowa ludność miała za zadanie pilnować dóbr i chronić przed kłusownictwem.

Charakter miejscowość ta utrzymała aż do końca XIX wieku gdzie służyła ówczesnym władcom zaborów za zwierzyniec. Badania historyczne wskazują, że już w X wieku na tym terenie istniał gród o znaczeniu obronnym. Miejscowość wraz z bogatymi terenami łowieckimi dostała się w ręce kościoła. W związku z czym nastąpił konflikt interesu miedzy biskupami gnieźnieńskimi, a książętami mazowieckimi. Gdyż obie strony dążyły do uzyskania pełnych praw na tym terenie. Zakończono to dopiero po dołączeniu Mazowsza do Korony. W czasach bezkrólewia Łowicz pełnił funkcję drugiej stolicy Polski.

W XIX nastąpił rozwój drobnego przemysłu, a miasto uzyskało połączenia kolejowe z Krakowem i Wiedniem. Lata wojen sprowadziły duże spustoszenie na terenie miasta. Po wojnie nastąpiło odbudowanie przemysłu i infrastruktury. Poza tym powstały przedsiębiorstwa lekkiego przemysłu i przetwórstwa owocowo-warzywnego. Łowicz ma swoją odrębną zachowaną dobrze lokalną kulturę oraz folklor, na który składa się między innymi gwara, haft oraz inne rękodzieła. Do dziś procesja Bożego Ciała w łowickich strojach jest podziwiana przez turystów z całego świata.

Adresy psychologów do których warto zgłosić się w razie problemów:

Tomasz Brzózka Psycholog-Seksuolog
os. Bratkowice 13 lok. 26, Łowicz

Przekopowski Stanisław Poradnia Zdrowia Psychicznego
ul. 1 Maja 6, Łowicz

Pracownia Psychologiczna
ul. Kaliska 5, Łowicz

Małgorzata Buczyńska-Mucha Gabinet Psychologiczny
os. Dąbrowskiego 6 lok. 7, Łowicz

Pracownia Badań Psychologicznych Poradnia Psychologiczna Magdalena
Pilarska-Witczak

ul. Wyszyńskiego 11 pok. 8, Kutno

Cecylia Toma Gabinet Psychoterapeutyczny
ul. Franciszkańska 17 /25, Łódź

Med-Gastr Sp. z o.o. Spółka Komandytowa
ul. Mokra 4, Łowicz

Poradnia w Domu Pomocy Społecznej „Przystań”
Wroników 26, Łowicz