Ranking nosideł – lista najlepszych nosidełek do noszenia dzieci

Kobieta trzyma swoje dziecko w wygodnym nosidełku

Artykuł sponsorowany.

Chcesz kupić nosidło do noszenia dziecka i jesteś przerażona ilością modeli? Faktycznie, rynek akcesoriów do noszenia niemowląt jest ogromny i cały czas pojawiają się nowe rodzaje nosideł. W niniejszym artykule postaramy się trochę uporządkować twoją wiedzę o nosidełkach do noszenia dzieci i przedstawić najpopularniejsze nosidła w Polsce.

Nosidła do noszenia dzieci ułatwiają codzienne funkcjonowanie i z maluszkiem, i ze starszakiem. Noszenie w nosidełku jest bardzo wygodne zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. Które nosidełko dla niemowlaka jest najlepsze?

Ranking nosideł – jakie są rodzaje nosideł

Wybierając nosidełko warto zwrócić uwagę na jego rodzaj. Zdecydowanie najpopularniejszym typem nosidełek, o który pytają klienci CarryLove.pl są nosidełka klamrowe. Mają one zapinany na klamrę pas biodrowy i pasy naramienne wpinane również klamrami mniej więcej w połowie pleców dziecka. Niektóre modele (np. Fidella Fusion czy Kavka Multi Age) mają też specjalne przepięcia, dzięki którym pasy naramienne można poprowadzić pod nóżkami dziecka. Wszyscy są przekonani, że to najłatwiejsze i najszybsze w zakładaniu nosidła. Nie do końca jest to prawda, jednak prawdą jest, że większość doradców noszenia zaczyna przymiarki nosidełkowe właśnie od tych klamrowych.

Do wyboru są również inne rodzaje nosideł ergonomicznych – wiązane (w nich zarówno pas biodrowy, jak i te naramienne trzeba zawiązać) lub hybrydowe. Szczególnie te ostatnie, zwane też chustonosidłami, zyskują na popularności. Wszystko dlatego, że nosidełka hybrydowe łączą w sobie wygodę nosidła (pas biodrowy na szybką klamrę) i idealne dopasowanie chusty (wiązane pasy naramienne, czasem węższe i wypełnione, czasem szerokie, dociągane na plecach). Przeczytaj więcej o rodzajach nosideł.

Ranking nosideł – najpopularniejsze nosidełka dla maluszków

Im mniejsze dziecko ma być noszone w nosidełku, tym powinno być ono mniejsze i regulowane (pod dziecko, rosnące razem z nim). W przypadku najmłodszych maluszków dobrym rozwiązaniem są nosidełka wiązane/hybrydowe lub klamrowe z przepinką. W nich, dzięki poprowadzeniu pasów naramiennych pod nóżką niemowlaka, pozycja dziecka jest zdecydowanie korzystniejsza. Przeczytaj więcej o nosidełkach do noszenia dzieci niesiedzących.

W CarryLove.pl nosidła ergonomiczne dla maluszków wybierzesz spośród dziesiatek modeli. Najczęściej wybieranymi przez rodziców nosidełkami do noszenia maluszków są:

  • Nosidełka hybrydowe Fidella – FlyClick i FlowClick
  • Nosidła Kavka – hybrydowa Kavka Handy i klamrowa (z możliwością przepięcia pod nóżką dziecka) Multi Age
  • nosidełka hybrydowe i wiązane Storchenwiege
  • nosidła Limas Flex
  • nosidła hybrydowe Lenny Hybrid.

Ranking nosideł – najpopularniejsze marki nosideł w Polsce

W CarryLove.pl znajdziesz wszystkie nosidła czołowych polskich i światowych firm. Wszystkie z nich są sprawdzone przez naszych doradców noszenia i setki zadowolonych klientów. Poznaj nasz ranking najlepszych nosideł ergonomicznych dla dzieci. Dowiedz się jakich nosidełek sprzedajemy najwięcej.

Nosidełka dla dzieci Fidella

Fidella to niemiecka marka produkująca nosidła klamrowe (Fidella Fusion), wiązane (Fidella FlyTai) i hybrydowe (Fidella FlyClick o szerokich pasach naramiennych i Fidella FlowClick z węższymi, za to wypełnionymi pasami naramiennymi). Wszystkie nosidełka są regulowane za pomocą wygodnych troczków, dzięki którym można dopasować panel nosidełka (czyli materiał, który otula plecy dziecka) na wysokość i szerokość do wymiarów niemowlaka. Nosidełka do noszenia Fidella mają dwa rozmiary. Do wyboru są nosidła baby/standard (dla dzieci od rozmiaru ubranek 56/62 do 80/86, czyli mniej więcej 1,5 roczku) lub toddler (dla dzieci w rozmiarze od 74/80 do 104).

Nosidła ergonomiczne Kavka

Kavka to wywodząca się z Łodzi firma nosidełkowa, produkująca dwa rodzaje nosidełek do noszenia maluszków i starszaków. Najmniejszym dzieciom dedykowana jest hybrydowa Kavka Handy (ubranka 62-98). Dostępne są też dwa rozmiary nosideł klamrowych – Kavka Multi Age (od rozmiaru 62/86 do 98/104, ma przepinkę, umożliwiającą poprowadzenie pasów naramiennych pod nóżkami dziecka) oraz Kavka Multi Age o wzmocnionej konstrukcji, w której można nosić dzieci od rozmiaru ok. 86 do nawet 116/122.

Nosidła do noszenia dzieci Limas

Limas to niemiecka firma produkująca regulowane nosidła klamrowe i hybrydowe. Nosidełko ergonomiczne zapinane na klamry to model Limas Flex (dla dzieci od rozmiaru 62/68 do 98/104), a hybrydowe – Limas Plus. Ciekawostką jest to, że klamrowe nosidełko ergonomiczne można – poprzez wyjęcie pasa biodrowego – zmienić w onbu, idelne do noszenia na plecach starszych dzieci.

Nosidła dla niemowląt Lenny Lamb

LennyLamb to polski producent mający w swojej ofercie ogromną ilość rodzajów nosidełek do noszenia dzieci. Są wśród nich nosidła ergonomiczne dla maluszków, siedzących niemowlaków i starszych, już kilkuletnich dzieci. Są to zarówno nosidła rozmiarowe (o stałej wielkości panelu np. LennyGo) oraz regulowane (rosnące wraz z dzieckiem). Wśród modeli regulowanych najpopularniejsze są: LennyUp Grade (od rozmiaru ok. 68 do 98), Lenny Hybrid (ubranka 62-92 oraz 82-122 w przypadku wersji toddler) i Preschool (od rozmiaru 86 do 122).

Nosidła dla dzieci Tula

Tula to jedna z najbardziej znanych na świecie firm produkujących nosidełka dla dzieci. Cechą rozpoznawczą się charakterystyczne printy nosidełek Tula. Do wyboru są modele regulowane, rosnące razem z dzieckiem (np. Tula free to grow, dla maluszków do rozmiaru 86) oraz rozmiarowe (Tula Baby – dla dzieci noszących ubrania od 74 do 92/98 lub Toddler – dla dzieci 92/98-104).

Jak znaleźć idealne nosidełko dla dziecka?

Modeli nosideł jest mnóstwo. Najważniejsze jest, by wybrane nosidełko ergonomiczne było wygodne i dla dziecka, i dla rodzica. Dlatego w pakiecie do każdego zakupionego w CarryLove.pl nosidełka (również przy zakupach on line!) nasi doradcy noszenia bezpłatnie pomogą prawidłowo wyregulować nosidło. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.