Rodzaje opakowań na frytki

Frytki w opakowaniu

Ochota na frytki przychodzi nagle. Na ulicy, w centrum handlowym, gdy poczujemy głód. Frytki sprzedają najczęściej obiekty małej gastronomii, food trucki i duże sieci restauracyjne oferujące jedzenie na wynos. To przysmak chyba każdego dziecka. Frytki są chrupiące i szybko zaspokajają głód. Czego jednak oczekuje klient? Przede wszystkim nie tylko smacznych frytek i wyboru między solą, a keczupem, ale także ładnego i funkcjonalnego opakowania.

Opakowania jednorazowe

W gastronomii na wynos sprawdzają się jednorazowe opakowania na frytki. Są praktyczne, ponieważ klienci nie muszą ich oddawać. Ich zaletą jest lekkość i estetyczny wygląd. Co więcej, konsumenci zwracają na nie uwagę, przez co stanowią ważny czynnik podczas oceny całego dania.

Opakowania jednorazowe na frytki w kształcie koperty są zazwyczaj przeznaczone na 100 lub 200 gram produktu. Sprawdzają się doskonale na zwykłe frytki, jak również na frytki belgijskie.

Opakowania na niewielką porcję frytek to świetne rozwiązanie proponowane wszystkim punktom gastronomicznym serwującym jedzenie na wynos. Najczęściej jednak schodzą porcje 100 gramowe, które są wybierane przez klientów jako przekąska na nagły głód lub szybka przekąska po pracy.

W gastronomii, popularne są także opakowania na frytki w kształcie rożka lub papierowej tacki.

Wygoda dla smakosza

Podawanie frytek na wynos na talerzu nie miałoby sensu, gdyż wiązałoby się to głównie z oddaniem talerza po spożyciu dania. Taka opcja jest możliwa jedynie w restauracji, gdzie frytki są dodatkiem do innej potrawy, np.: ryby. Wygoda jedzenia typu fast food polega na podaniu frytek w opakowaniach jednorazowych typu: rożek/koperta/tacka i możliwości spożycia poza lokalem gastronomicznym. Po zjedzeniu zawartości, opakowanie wyrzuca się do pojemnika przeznaczonego na papier.

Estetyka opakowania

Znany w gastronomii pogląd głosi, że je się oczami. To prawda – estetycznie podana żywność bardziej pobudza kubki smakowe i ma zdecydowanie lepszy smak. W domu i restauracji zwraca się uwagę na dekorowanie potraw. Kupując żywność na wynos, klient chce, aby posiłek wyglądał estetycznie. Opakowania na frytki spełniają wszystkie oczekiwania w tym zakresie. Ciekawa i stonowana kolorystyka oraz grafika z życzeniami „smacznego” sprawiają, że klient jest zadowolony z usługi. Papierowe koperty z nadrukiem mogą być wizytówką lokalu. Sprawdzą się w każdym punkcie gastronomicznym, zarówno przy wydawaniu posiłków na wynos, jak i podawaniu frytek do zjedzenia w restauracji lub barze.

Bezpieczeństwo stosowania

Gdy frytki sprzedajemy jako ciepłą przekąskę, niezwykle istotne jest to, aby opakowanie zapewniało bezpieczeństwo i zmniejszało ryzyko ich wysypania. Opakowania powinny zatem spełniać również wymogi bezpieczeństwa.

Jedzenie na wynos zyskało na popularności i według badań konsumenckich przez kolejne lata będzie znaczącym aspektem rynku gastronomicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.