Rozświetlamy domowe wnętrza za pomocą inteligentnego oświetlenia

żarówka

Jesienna aura i sytuacja w kraju oraz na świecie nie nastrajają pozytywnie. Możemy jednak sprawić, że trudne dni będą łatwiejsze do zniesienia, a we własnym domu poczujemy się miło i bezpiecznie. Niezbędne jest do tego dobre oświetlenie, które pozwoli uczyć się, pracować i wykonywać codzienne czynności, nawet w ponure dni, a także wieczorami.

Przyglądamy się propozycji inteligentnego oświetlenia, które szturmem zdobywa rynek i przynosi wiele korzyści.

Inteligentny dom dla każdego

Inteligentne domy zostają wyposażone w szereg instalacji, dzięki którym codzienność staje się znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza. Smart rozwiązania nie mają jednak na celu tylko uprzyjemniać wykonywania podstawowych czynności. Chodzi o to, by żyć w zgodzie z ekologią, oszczędzać, efektywniej, ale i mniej agresywnie wykorzystywać zasoby przyrody, a przy tym ograniczać wydatki, chociażby te związane z instalacją elektryczną.

Nie każdy może sobie pozwolić na zakup lub budowę w pełni inteligentnego obiektu. Każdy jednak może wprowadzić do swoich wnętrz smart żarówki, które w pełni oddają ideę tego typu domów. Na czym polega ich sposób działania?

Smart żarówki

Inteligentne żarówki wizualnie praktycznie nie różnią się od klasycznych odpowiedników. Jak to mówią, diabeł tkwi w szczegółach, i tak jest w tym przypadku. Smart żarówki pozwalają na połączenie poprzez sieć Wi-Fi z aplikacją zainstalowaną na urządzeniu mobilnym. Takie rozwiązanie daje szansę na precyzyjne sterowanie oświetleniem w wybranych pomieszczeniach bądź w całym domu. Wszędzie tam, gdzie zdecydowano się na wymianę klasycznych żarówek na smart odpowiedniki.

Inteligentne żarówki, jak te z oferty Azzardo, bazują na technologii LED. To zaś oznacza, że ich użytkowanie jest oszczędne. Takie produkty gwarantują trwałość i żywotność na długie lata, nawet przy intensywnej eksploatacji. Z kolei zastosowanie modułu kompatybilnego z parametrami sieci Wi-Fi, daje szansę na sterowanie z poziomu urządzenia mobilnego, czyli siedząc na kanapie, w fotelu, przy stole… gdziekolwiek, ale bez konieczności wstawania i podchodzenia do włącznika światła.

Można liczyć na oszczędności również z innych powodów. Zastosowanie inteligentnych żarówek oznacza, że to domownik decyduje o natężeniu światła, jego barwie, sposobie oświetlenia wybranych elementów wyposażenia czy całych pomieszczeń. Można zmieniać ustawienia w zależności od potrzeb, sytuacji, miejsca, w którym się przebywa.

Najczęściej nie potrzebujemy maksymalnego natężenia światła, jakie oferują klasyczne żarówki. Dzięki sterowaniu poprzez aplikację i sieć Wi-Fi, już niewielka zmiana w tej kwestii oznacza ograniczenie poboru prądu.

Poza oszczędnościami mamy do czynienia ze smart rozwiązaniem, dzięki któremu możemy tworzyć i zapisywać sceny świetlne. „Kolorować” pomieszczenia, upiększać i uwydatniać aranżacje. Z klasycznymi żarówkami jest to o wiele trudniejsze, a czasami wręcz niemożliwe.

Jeśli zależy nam na tym, by poczuć się w swoim mieszkaniu lub domu niczym w inteligentnym budynku, postawmy na to smart rozwiązanie. Niedrogie w stosunku do efektów i korzyści, jakie można uzyskać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.