Serum nawilżające – co daje w praktyce?

Serum nawilżające

Każda cera niezależnie od typu i wieku, potrzebuje nawilżenia. Można stosować różne kosmetyki do tego celu, ale najbardziej efektywnym jest serum nawilżające. Co sprawia, że jest tak skuteczne? Czy stosować je zamiast, czy oprócz kremu do twarzy? Przeczytaj kilka faktów o serum i zdecyduj o swojej pielęgnacji.

Serum i krem – jakie są różnice?

Jeśli chodzi o serum, to posiada ono skoncentrowane składniki, które dają mocniejszy efekt niż krem. Wyższe stężenie składników aktywnych daje bardzo dobre efekty, jeśli chodzi o mocne działanie na skórę. Można używać zarówno serum na dzień, jak i na noc, w zależności od potrzeb. Serum ma bardziej płynną konsystencję i znacznie lepiej się wchłania niż krem. Jego lekka konsystencja jest przyjemna w używaniu, a składniki są tak ułożone, aby wzmocnić skórę. Płynna i żelowa konsystencja zapewnia skuteczne i lekkie działanie, a przy tym nie Zatyka porów i nie pozostawia tłustej warstwy. Czy wiesz, jak stosować serum nawilżające? Przede wszystkim stosuj go uzupełniająco do kremu, najpierw posmaruj twarz serum, a następnie zastosuj krem. Wystarczy już kilka kropel serum, aby jego działanie było w pełni skuteczne. Jest to niezwykle wydajny kosmetyk, który stosowany regularnie, daje bardzo dobre efekty dla skóry.

Serum nawilżające – co powinno zawierać?

Aby serum nawilżające było skuteczne, powinno zawierać substancje nawilżające. Dzielą się one na te zatrzymujące wody w naskórku, czyli higroskopijne i te wzmacniające barierę hydrolipidową skóry. Substancje higroskopijne to te naturalnie wiążące wodę, a jedną z bardziej znanych jest kwas hialuronowy. A z kolei za tworzenie bariery na skórze, są odpowiedzialne takie składniki jak ceramidy, kwasy tłuszczowe czy oleje roślinne. Jakie są znane składniki w serach nawilżających? To przede wszystkim wspomniany kwas hialuronowy, który bardzo skutecznie zatrzymuje wodę w skórze. Zaledwie jedna jego cząsteczka pochłania aż 250 cząsteczek wody, dzięki czemu uzyskuje się efekt wypełnienia skóry i redukowania zmarszczek. Inna znana substancja w serum nawilżającym to witamina E, która chroni warstwę lipidową skóry, a jest także antyoksydantem. Warto zwrócić uwagę na mocznik, który także jest substancją higroskopijną i zmiękczającą.

Czego jeszcze warto szukać w serum nawilżającym?

Na pewno kojarzysz taki składnik jak masło shea, które jest bogatym składnikiem zmiękczającym skórę i mającym właściwości ochronne. Utrzymuje się on przez długi czas w warstwach skórnych, a także ma działanie chroniące przed promieniowaniem UV. Szukaj także serum z ceramidami, które są nazywane także cementem międzykomórkowym. Kto nie zna kremów i serum z gliceryną? Ma ona zdolność wnikania do przestrzeni międzykomórkowych, gdzie wiąże wodę. Znane są jej właściwości łagodzące. Jak widać, jest naprawdę dużo składników, odpowiadających za skuteczne nawilżenie skóry. A na co pomaga serum nawilżające? Przede wszystkim pomoże w długotrwałym nawilżeniu Twojej cery, a co za tym idzie, skóra jest bardziej wzmocniona i wolniej się starzeje, czyli ma to działanie wielokierunkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.