Skąd się wziął catering dietetyczny?

jedzenie z cateringu

Catering dietetyczny to wynalazek stosunkowo młody, na polskim rynku funkcjonujący zaledwie od kilku lat. Dziś cieszy się jednak coraz większą popularnością.

Co wpłynęło na zainteresowanie zdrowym odżywianiem, również u przeciętnego odbiorcy? Warto się nad tym zastanowić, aby zrozumieć, że dieta pudełkowa to wręcz rewolucyjne rozwiązanie na rynku dietetyki.

Jak działa catering dietetyczny?

To coś w rodzaju jedzenia „na telefon” z dostawą pod same drzwi, ale w wersji fit. W cateringu pudełkowym łączy się kilka ważnych funkcjonalności: zdrowe jedzenie, konkretna, ustalona z góry kaloryczność i skład produktów, opieka dietetyka w niektórych przypadkach, i domowe jedzenie bez zatrudniania gosposi na etacie. W tym systemie żywienia zamawiasz online lub telefonicznie konkretny wariant diety – na przykład bez ryb lub z niskim IG. Określasz swoje zapotrzebowanie kaloryczne, najczęściej poprzez wypełnienie krótkiego formularza, i doprecyzowujesz szczegóły techniczne: godzina i adres dostarczania posiłków, ilość posiłków w ciągu dnia, czas trwania karnetu, czy inne detale. Każdego dnia z samego rana pod Twoimi drzwiami ląduje torba z kilkoma pudełkami, pełnymi świeżych posiłków na cały dzień. Możesz je zabrać do pracy lub na wycieczkę i dzięki temu zdrowo się odżywiać nie spędzając czasu przy kuchence, ani nie stołując się w restauracjach.

Skąd się wzięła moda na dietę pudełkową?

To wynik zapotrzebowania rynku na odżywcze, kolorowe i smaczne posiłki niebędące fast foodem, a jednocześnie oferowane w równie ekspresowej wersji – z dostawą pod same drzwi, do zjedzenia bezpośrednio z pudełka lub ewentualnego odgrzania w mikrofalówce. Początkowo zdrowy catering dietetyczny wydawał się opcją tylko dla najbogatszych – głównie celebrytów, którzy ochoczo zaczęli z niego korzystać. Z biegiem czasu okazało się, że dieta pudełkowa to po prostu olbrzymia wygoda – zarówno wtedy, gdy się odchudzasz, jak i wtedy, gdy nie masz czasu ani ochoty, by gotować. Coraz liczniejsi klienci firm cateringowych decydują się na taki sposób odżywiania – szacuje się, że prawdziwy szczyt korzystania z tych usług nastąpi w 2025 roku.

Dlaczego warto korzystać z cateringu dietetycznego?

Koszty korzystania z cateringu dietetycznego mogą się okazać takie same lub nieznacznie tylko wyższe, jak koszty samodzielnego kupowania składników i przygotowywania potraw w skali miesiąca. Jak to możliwe? Składa się na to kilka kwestii. Przede wszystkim oszczędzasz swój czas – spędzany nie tylko na codziennym gotowaniu 5 posiłków dziennie, ale również na robieniu zakupów. Tym samym możesz w pełni poświęcić się swoim projektom zawodowym lub życiu rodzinnemu i towarzyskiemu. Oszczędzasz także pieniądze, ponieważ nie marnujesz żywności – która w wielu gospodarstwach domowych jest kupowana w nadmiarze, a potem nie wykorzystywana. Widoczne oszczędności zaobserwujesz również w swoich rachunkach za gaz, prąd i wodę – których używasz znacznie mniej stosując dietę pudełkową. W ogólnym rozrachunku zyskujesz zdrowe, zbilansowane i naprawdę smaczne posiłki, więcej czasu, oszczędności finansowe, a do tego łatwiejsze kontrolowanie masy ciała dzięki właściwie opracowanej kaloryczności dostosowanej do potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.