Skuteczne sposoby modelowania twarzy

Twarz kobiety

Medycyna estetyczna to jedna z najbardziej rozwijających się dziedzin medycznych. Wbrew pozorom odgrywa ona bardzo istotną rolę – pomagając korygować pewne mankamenty wyglądu, pozwala pacjentkom i pacjentom odzyskać utraconą wiarę w siebie i wzmocnić samoocenę. Jedną z głównych kategorii medycyny estetycznej są zabiegi pozwalające modelować kształt twarzy. Oto kilka z nich.

Artykuł partnerski

Lifting wolumetryczny

Celem przeprowadzania tego zabiegu jest uzupełnienie utraconej objętości tkanki podskórnej. Osiąga się to poprzez wstrzyknięcie w miejsca wymagające wypełnienia nowoczesnych preparatów wolumetrycznych, zawierających między innymi kwas hialuronowy oraz kwas polimlekowy. Lifting wolumetryczny stosowany jest między innymi do podnoszenia owalu twarzy, korekcji kształtu nosa, ust oraz kości policzkowych. Pierwsze efekty zastosowania preparatów widoczne są natychmiastowo, natomiast efekt ostateczny osiągany jest po około dwóch tygodniach – tyle czasu potrzeba, żeby kwas hialuronowy zwiększył swoją objętość. Działanie preparatu utrzymuje się przez około rok, w zależności od stanu skóry oraz trybu życia pacjentki. Dodatkowym efektem jest poprawa napięcia skóry oraz korekta zmarszczek.

Modelowanie i powiększanie ust

To jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który zalecany jest osobom o małych, wąskich ustach lub chcącym skorygować ich kształt, wielkość oraz ewentualne asymetrie. Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę ust preparatu z kwasem hialuronowym. Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu i utrzymują się do około roku.

Adivive

– Zabieg Adivive to nowoczesna metoda stosowana między innymi do poprawiania owalu twarzy, korekty zmarszczek, usuwania blizn potrądzikowych – mówi specjalista Kliniki ZiemlewskiPolega ona na pobraniu tkanki tłuszczowej z obszarów ciała pacjenta, w których występuje ona w nadmiarze i następnie przeszczepianiu jej w celu uzupełnienia ubytków na twarzy. Pobrana tkanka poddawana jest separacji w celu oddzielenia starych i uszkodzonych komórek – w miejsce przeszczepu aplikowane są jedynie tkanki najmłodsze, najbardziej żywotne i bogate w komórki macierzyste. Dzięki wykorzystaniu własnych tkanek pacjenta zabieg jest całkowicie bezpieczny, nie niesie za sobą ryzyka odrzucenia czy wystąpienia alergii.

Nici Silhouette

Aplikacja nici Silhouette to nieinwazyjny sposób odmłodzenia skóry, który pozwala poprawić owal twarzy, wygląd kości policzkowych lub zmienić kształt łuków brwiowych. Jednocześnie nici wzmacniają skórę i przyspieszają produkcję kolagenu. To bardzo dobra alternatywa dla bardziej inwazyjnych metod, np. liftingu. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po około 2-3 tygodniach, zaś rezultat oczekiwany osiągany jest po około dwóch miesiącach od dnia przeprowadzenia zabiegu. Nici utrzymują się w skórze przez około 2 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.