Suszarka do włosów – dobierz ją do swoich potrzeb!

Kobieta suszy swoje włosy suszarką do włosów

Mycie włosów tuż przed wyjściem z domu wymaga ich dokładnego i szybkiego wysuszenia. Nie zawsze możemy pozwolić kosmykom wyschnąć naturalnie, dlatego suszarki cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Wbrew pozorom, suszarka do włosów nie jest jednak urządzeniem w pełni uniwersalnym. Jak dobrać konkretny model do potrzeb swojej fryzury?

Mycie włosów tuż przed wyjściem z domu wymaga ich dokładnego i szybkiego wysuszenia. Nie zawsze możemy pozwolić kosmykom wyschnąć naturalnie, dlatego suszarki cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Wbrew pozorom, suszarka do włosów nie jest jednak urządzeniem w pełni uniwersalnym. Jak dobrać konkretny model do potrzeb swojej fryzury?

Moc suszarki ma znaczenie

Moc suszarki decyduje o tym, jaką temperaturę powietrza wygeneruje urządzenie oraz jak wysoka będzie prędkość jego nadmuchu. Najpotężniejsze sprzęty dysponują dzisiaj mocą nawet 2100 W, ale nie zawsze będą one konieczne. Posiadacze krótkich fryzur mogą bez obaw wybrać model o mocy 1100 – 1500 W. Jedynie osoby z bardzo długimi i gęstymi kosmykami powinny decydować się na suszarki o jak najwyższej mocy. Dlaczego temperatura i prędkość nadmuchu mają znaczenie? Otóż, im krócej włosy wystawiane są na działanie gorącego powietrza, tym lepiej dla ich kondycji. Istotna jest jednak również funkcja regulacji obu tych parametrów. Fryzura delikatna, cienka nie powinna być suszona bardzo gorącym powietrzem.

Najlepsza suszarka do włosów – jaką powłokę wybrać?

Suszarki do włosów wykorzystują dzisiaj technologie różnego typu powłok, zwiększających funkcjonalność takich urządzeń. Wyróżniamy:

  • suszarki z powłoką ceramiczną, która równomiernie rozprowadza ciepło, zapobiegając miejscowemu nagrzewaniu włosów i ich niszczeniu. Dzięki ceramicznej powłoce ciepło płynniej (stopniowo) wnika w głąb włosa, co chroni jego powierzchnię,
  • suszarki z powłoką turmalinową wytwarzają aniony, które niwelują działanie kationów, czyli eliminują problem elektryzowania i puszenia się włosów, a także wygładzają i nabłyszczają kosmyki,
  • suszarki z powłoką keratynową posiadają elementy nasączane keratyną, czyli składnikiem budulcowym włosów – podczas suszenia, na skutek działania ciepła, keratyna uwalnia się i wnika we włosy, wzmacniając je i nadając im elastyczność.

Dobra suszarka tylko z jonizacją i chłodnym nawiewem

Generator jonów ujemnych w suszarkach do włosów działa w podobny sposób, co powłoka turmalinowa. Wytwarzane przez niego jony ujemne neutralizują ładunki dodatnie, a tym samym zwalczają kłopotliwe puszenie i elektryzowanie się włosów. Dodatkowo jonizacja sprawia, że fryzura wygładza się i nabłyszcza. Z kolei zimny nawiew to funkcja, którą warto wykorzystywać po każdej stylizacji na gorąco. Chłodne powietrze sprawia bowiem, że łuski włosów domykają się, a to skutkuje ich wygładzeniem i efektem połysku.

Jaka suszarka do kręconych włosów?

Inna suszarka sprawdzi się przy włosach prostych, a inna przy tych falowanych. Najlepsza suszarka do włosów kręconych to urządzenie odpowiednio mocne, z regulacją temperatury i prędkości nadmuchu, z chłodnym nawiewem i jonizacją. Przy wyborze idealnego modelu warto zwrócić uwagę także na dopasowane do niej akcesoria. Posiadaczki włosów kręconych nie potrzebują koncentratora, czyli wąskiej nakładki szczelinowej, która skupia strumień powietrza na wybrane pasma. Przy lokach polecane są natomiast dyfuzory, czyli duże nakładki z wypustkami, które służą do unoszenia włosów u nasady i nadawania im objętości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.