Świąteczna choinka – najlepsze pomysły

Choinka wpisała się już w naszą tradycję świąteczną i obecnie nie wyobrażamy sobie świąt bez jej obecności. Możemy dekorować choinkę albo postawić na gotowe rozwiązanie, które internetowa hurtownia dekoracji świątecznych, może nam dostarczyć bez wychodzenia z domu.

Minimalistyczna i nowoczesna

Z jedną lub dwiema dominującymi barwami. Najlepiej pasuje do nowoczesnych wnętrz utrzymanych w ascetycznym stylu. Na pewno będzie dobrze współgrała ze stylem skandynawskim. Tutaj możemy dodać ogromne kokardy czy duże bańki ale też z powodzeniem pasują do niej sztuczne kwiaty. Tu dominują delikatne wzory, tak jakby były rozmyte przez mgłę. Jednak w nim nie unikamy czerni czy innych kolorów raczej wybieramy ich wyblakłe odcienie i zestawiamy kontrastowo np. z bielą. Tutaj też możemy umieścić styl eco design jednak w nim możemy pozwolić sobie na bardziej żywe barwy.

Rustykalna

Styl rustykalny jest w tym roku bardzo widoczny w wystroju świątecznym. Mi się kojarzy choinka ubrana w kolorze czerwieni z dodatkiem brązu trochę bieli i złota. Ozdabiając choinkę możemy czerpać jak najwięcej z natury. Będą tu pasować szyszki w naturalnym kolorze czy ozdoby piernikowe. Dobrze się tu będą też z całością komponować rękodzieła wykonane ze słomy jak gwiazdki czy aniołki. Światełka najlepiej jeśli będą w jednej, ciepłej barwie.

Na bogato

Z czego to bogactwo na choince może być nie tylko wyrażone ilością ozdób ale też ich wielkością. Dużym powodzeniem cieszyły się swego czasu kokardy czy grube wstążki jako łańcuchy. Jeśli chodzi o barwy to tutaj hamuje nas chyba tylko wyobraźnia. Jednak warto w tym przypadku ograniczyć się do 2-3 podstawowych barw. Chodzi o to, aby duże elementy nie „zgubiły się” na choince.

Jakkolwiek będziemy planować wystrój naszego drzewka zwróćmy uwagę na to co nam się najbardziej podoba. Jakie kolory nam się kojarzą ze świętami jakie chcemy widzieć na naszej choince. Wtedy nam będzie o wiele łatwiej dopasować odpowiednie ozdoby jak i wybrać te, które będą stwarzały ten konkretny klimat.

3 Replies to “Świąteczna choinka – najlepsze pomysły

  1. Święta, święta i po świętach, niedługo trzeba będzie składać choinki, a taką sztuczną zawsze łatwiej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.