Szkolenia dla nauczycieli – poznaj ofertę Oświata Lingwista

Kobieta na skoleniu dla nauczycieli

Artykuł sponsorowany.

Zawód nauczyciela wymaga systematycznego kształcenia się. W ten sposób pedagodzy dostosowują zakres swojej wiedzy i sposób prowadzenia zajęć do aktualnych trendów i najnowszych wyników badań. Z drugiej strony dodatkowe szkolenia dla nauczycieli i kursy to okazja na podniesienie swoich kwalifikacji, podwyższenie wynagrodzenia oraz uatrakcyjnienie się nauczyciela na rynku pracy. Pod tym kątem warto sprawdzić ofertę kursów dla nauczycieli od Oświata Lingwista.

Czym jest Oświata Lingwista?

S.P. Oświata Lingwista to ceniona marka edukacyjna na rynku lubelskim i ogólnopolskim. Od ponad 60. lat przedstawiciele placówki kształcą prawdziwych profesjonalistów w zawodach technicznych, a także podnoszą kwalifikacje nauczycieli w ramach dedykowanych szkoleń. Od 2020 roku Oświata Lingwista otrzymała tytuł oficjalnej placówki Doskonalenia Nauczycieli CKKO na podstawie decyzji 15/2022 Lubelskiego Kuratora Oświaty. Placówka znajduje się także w ewidencji szkół i placówek niepublicznych Miasta Lublin, a także posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

W związku z tym korzystanie z jej usług to gwarancja najwyższych rynkowych standardów, bezpieczeństwa oraz wiedzy przekazywanej przez doświadczonych praktyków. Nad jakością każdego kursu i szkolenia dla nauczycieli czuwa zespół specjalistów o uznanej renomie na rynku.

Jakie kursy dla nauczycieli oferuje Oświata Lingwista?

W ofercie kursów dla nauczycieli przygotowano kilkadziesiąt dedykowanych szkoleń, które pokrywają szeroki zakres tematyczny. Podzielono je przede wszystkim na takie kategorie jak: psychologia i wychowanie, warsztaty metodyczne, prawo, logopedia oraz współpraca z rodzicami. W ramach swojej misji edukacyjnej przedstawiciele Oświata Lingwista dzielą się także z nauczycielami artykułami dotyczącymi najnowszych standardów w zakresie pracy z dziećmi i rodzicami, a także wynikami badań naukowych. Warto poznać bliżej ofertę szkoleń dla nauczycieli od Oświata Lingwista.

Psychologia i wychowanie

W tej kategorii znajduje się ponad 20 kursów i szkoleń dla nauczycieli. Korzystając z nowoczesnych sposobów przekazywania wiedzy, wykładowcy niektóre zajęcia i szkolenia prowadzą w całości w formie online, niektóre w formie hybrydowej, a niektóre wymagają w całości spotkań w trybie stacjonarnym. Szczegółowe informacje o trybie nauczania i programie danego kursu można uzyskać na stronie internetowej Oświata Lingwista lub po bezpośrednim kontakcie z przedstawicielami szkoły. Do popularnych kursów w tej kategorii należą m.in.: depresja u dzieci i młodzieży, TUS, czyli trening umiejętności społecznych, terapia ręki I i II stopnia, dziecko ze spektrum autyzmu w przedszkolu, kompetencje coachingowe nauczyciela i inne.

Warsztaty metodyczne

Nauczyciele mogą skorzystać również z warsztatów metodycznych, podczas których zdobędą specjalistyczną wiedzę i przetestują jej użycie w praktyce. Po każdym kursie wystawiane jest zaświadczenie jego odbycia, co można dodać sobie do CV lub portfolio. Popularne warsztaty metodyczne (organizowane stacjonarnie lub online) w Oświata Lingwista to m.in.: kurs udzielania pierwszej pomocy dla nauczycieli EDB, informacja zwrotna w nauczaniu i ocenianiu, jak uczyć uczenia się czy też programowanie bez komputera.

Logopedia

Dużym zainteresowaniem cieszą się także kursy z zakresu logopedii, które przygotowują nauczycieli do bezpośredniej pracy z dziećmi z problemami z komunikowaniem się i wadami wymowy. W tej kategorii znajduje się sześć kursów. Z ich szczegółową ofertą i programem można zapoznać się na stronie internetowej placówki. Wszystkie kursy dla nauczycieli w zakresie logopedii prowadzone są w formie stacjonarnej i online.

Prawo

Nauczyciele powinni dobrze znać swoje obowiązki i prawa. Dotyczy to także osób prowadzących placówki edukacyjne. W związku z tym władze Oświata Lingwista przygotowały dwa kursy dedykowane nauczycielom i dyrektorom, które pokrywają tematykę okołoprawną. Te szkolenia dla nauczycieli dostępne są w formie online i są to: Pomoc psychologiczno-pedagogiczna. Obowiązki wychowawcy i dyrektora oraz Zadania nauczycieli związane z bezpieczeństwem uczniów.

Współpraca z rodzicami

Dobry nauczyciel to nie tylko osoba, która bez problemu przekazuje wiedzę dzieciom i dba o ich prawidłowy rozwój, ale także ktoś, kto utrzymuje dobre kontakty z rodzicami i w ramach współpracy motywuje ich do dalszej pracy z maluchem czy nastolatkiem. Dbając o te kompetencje nauczycieli, przygotowano kurs: Jak budować relację z rodzicami uczniów?, który dostępny jest w formie online. 

Skorzystaj z oferty szkoleń dla nauczycieli w Oświata Lingwista

Oferta szkoleń dla nauczycieli Oświata Lingwista jest niezwykle bogata. Merytoryka każdego szkolenia stoi na najwyższym poziomie, dlatego spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami poszczególnych kursów i szkoleń na stronie internetowej placówki lub do bezpośredniego kontaktu z jej przedstawicielami. Ukończenie tych kursów to świetny sposób na poprawienie swojej pozycji negocjacyjnej na rynku oraz zwiększenie kompetencji w zakresie nauczania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.