Szkolenia Lean Six Sigma Black Belt

Kobieta prowadzi szkolenie dla osób

Artykuł sponsorowany.

Szkolenia Six Sigma Black Belt przygotowują uczestników do samodzielnego realizowania projektług koncepcji Lean Six Sigma.

Realizowany jest poziom zaawansowany, dlatego tematyka jest znacznie szersza i bardziej rozbudowana w porównaniu do warsztatów Green Belt czy Yellow Belt. Od uczestników wymagane jest zaangażowanie i podstawowa wiedza o metodzie Lean Six Sigma. Szkolenie lean six sigma black belt dostarcza dodatkowej wiedzy eksperckiej, niezbędnej do efektywnego doskonalenia i zarządzania jakością.

Cel szkolenia Six Sigma Black Belt

Dążeniem szkolenia jest aktywne zapoznanie się kursantów z programem Lean Six Sigma z poziomu praktyki, aby mogli oni potem samodzielnie podjąć pracę w projektach. W trakcie intensywnych kurs technicznych uczestnicy poznają przydatne narzędzia statystyczne. Szkolenie bazuje na wyliczeniach praktycznych oraz wdrażaniu i stosowania metodyki DMAIC/DMADV przy rozwiązywaniu zaistniałych problemów.

W szkoleniu Six Sigma Black Belt ważna jest umiejętność tworzenia zgranego zespołu oraz odpowiednia jakość zarządzania. Ogromną uwagę na kursie zwraca się na wzmocnieniu posiadanych już umiejętności kierowania grupą. Osoby z certyfikatem Sigma Black Belt pełnią funkcję w projektów i koordynują pracę pozostałych członków zmian – Green Belts czy Yellow Belts. Tym samym odpowiadają oni za tworzenie przyjaznej struktury w organizacji.
Do prowadzenie projektu zgodnie z metodologią Lean Six Sigma każdy kandydat na Black Belt potrzebuje określonych umiejętności m.in. trafnego podejmowania różnorodnych strategii, decyzji oraz przemyślanego wprowadzania zmian w organizacji z wykorzystaniem potencjału wszystkich pracowników. Blak Belt musi scalać cały zespół projektowy, aby wykorzystywać w pełni jego potencjał możliwości.

Korzyści szkolenia Six Sigma Black Belt

Zaletą szkolenia jest jego praktyczność w stosowaniu metod Lean Six Sigma. Dzięki licznym symulacjom, zadaniom i eksperymentom kursanci odkrywają wiedzę, która umożliwia im efektywniejszą pracę przy doskonaleniu procesów produkcyjnych i usługowych. Szkolenie pozwala na utrwalenie niezbędnej wiedzy potrzebnej do aktywnego prowadzenia projektów Lean Six Sigma w danym przedsiębiorstwie. Uzyskuje się nie tylko teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną wiedzę na temat zaawansowanych narzędzi w poszczególnych fazach DMAIC/DFSS. Dzięki temu można właściwie interpretować wyniki uzyskanych analiz, rozwiązywać zaistniałe problemy i realnie poprawić wybrany wskaźnik w organizacji już podczas trwania szkolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.