Szwedzkie poduszki ortopedyczne do spania

Kobieta leżąca na poduszce ortopedycznej

Wysoka jakość snu wymaga na pewno tego, aby zadbać o wysoką jakość materaca jak i poduszki, na której opiera się głowa. Zwykłe poduszki nie spełniają swojej roli. Być może są one wygodne, ale tak naprawdę nie można powiedzieć jakoby stanowiły one właściwe podparcie dla kręgosłupa człowieka.

Dlatego też wymyślono poduszki ortopedyczne z przeznaczeniem do spania. Dlaczego szwedzkie? Po prostu stworzone, wymyślone w tym skandynawskim kraju. Niemniej jednak produkt ten obecnie jest doceniany niemalże w każdym zakątku globu. Specjalistyczne poduszki ortopedyczne do spania są produktem odpowiednio wyprofilowanym i dlatego też odciążają poszczególne odcinki kręgosłupa w trakcie snu.

W sposób szczególny nacisk jest kładziony na odcinek szyjny, który przy zwykłej poduszce jest bardzo mocno narażony na powstawanie różnych niewłaściwych, a nawet niebezpiecznych naprężeń.

Kształt poduszek ortopedycznych do spania

Sekretem, a przynajmniej jednym z sekretów poduszek ortopedycznych jest ich kształt. Producenci oferują wprawdzie poduszki ortopedyczne do spania w zróżnicowanych kształtach, dopasowanych do indywidualnych oczekiwań każdej osoby. Niemniej jednak wskazując na ich kształt, należy podkreślić fakt, iż każdy rodzaj poduszki ortopedycznej przeznaczonej do spania ma kształt falisty. Z jednej strony wysokość owej poduszki jest większa, a z drugiej strony nieco mniejsza.

Głowa osoby układającej się do dnu powinna być położona na części wyższej. Powoduje to, iż odcinek szyjny kręgosłupa bardzo dobrze przylega do poduszki, a tym samym jest on właściwie podparty. Jednocześnie też z uwagi na to, że tak naprawdę głowa stanowi przedłużenie kręgosłupa, to tym samym on sam w takiej pozycji jest odpowiednio ułożony i nie dochodzi w nim do występowania różnych niewłaściwych naprężeń.

Mięśnie karku, barków są rozluźnione, a człowiek ma zapewniony zdrowy sen, po którym budzi się wypoczęty.

Materiał, z którego wykonane są poduszki ortopedyczne do spania

Poza kształtem niezwykle istotnym elementem wpływającym na skuteczność zastosowania poduszek ortopedycznych do spania jest materiał, z którego są one wykonane. W tym względzie podstawowym materiałem jest pianka o bardzo wysokiej elastyczności. Dzięki możliwości dopasowania się do kształtu ciała każdej osoby, pianka ta idealnie podpiera każdy odcinek kręgosłupa.

Pianka odkształca się i wraca do swojego pierwotnego kształtu powodując, że nie dochodzi do niepotrzebnych naprężeń działających na kręgosłup. Nacisk w najbardziej newralgicznych, w najbardziej wrażliwych miejscach jest także niwelowany również dzięki temu, że owa pianka reaguje na zmiany temperaturę oraz na zróżnicowaną wagę. Dodatkowo pianka ta nie kumuluje roztoczy ani też żadnych innych alergenów, co stanowi dodatkowy jej atut w zastosowaniu w poduszkach ortopedycznych do spania.

Korzyści dla zdrowia

Poduszki ortopedyczne do spania posiadają zróżnicowane rozmiary jak również i zróżnicowaną twardość. Ich dobór nie jest zatem kwestią uniwersalną, ale indywidualną. Stopień skuteczności oddziaływania na ludzki kręgosłup w dużej mierze jest uzależniony właśnie od odpowiedniego doboru poduszki. Niemniej jednak jeśli ów dobór będzie wykonany prawidłowo, to można mówić o uzyskaniu takich korzyści jak chociażby:

  • zniesienie napięcia mięśniowego
  • zniesienie nacisku na poszczególne kręgi w kręgosłupie
  • prawidłowe ułożenie ciała w trakcie snu
  • uzyskanie efektywnego wypoczynku i regeneracji w trakcie snu

Zakup profesjonalnej poduszki ortopedycznej do spania jest kwestią wyboru pomiędzy przywiązanie do tradycyjnych poduszek oraz własnym zdrowiem. Poduszki te oferowane są wprawdzie w bardzo wielu różnych sklepach, w bardzo wielu różnych miejscach. Jednakże, aby mieć pewność ich skuteczności, należy dokonywać ich zakupu za pośrednictwem profesjonalnych sklepów medycznych, w których można liczyć także na fachowe doradztwo. Tam też człowiek ma pewność, że zakupiony produkt odznacza się stosownym certyfikatem, takim jak produkty marki Sissel, który stanowi potwierdzenie najwyższej jakości oraz bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.