Tablice manipulacyjne – trafna zabawka czy przereklamowany produkt?

Dziecko bawi sie w pokoju tablicą manipulacyjną

Artykuł partnera.

Które zabawki stanowią w Twoim domu hit najczęściej wybierany przez najmłodszych mieszkańców? Czy są w Waszym domowym asortymencie takie produkty, które nigdy nie nudzą się maluchom? Jak się okazuje, istnieją na rynku takie rozwiązania, które są wyjątkowo uniwersalne i podobają się dzieciom w różnym wieku, o różnych temperamentach i różnych zainteresowaniach.

Tablice manipulacyjne należą do takich właśnie zabawek. Dodatkowo to produkty, które mają również wymiar edukacyjny. Ich fenomen nie gaśnie, ponieważ nie gaśnie również zainteresowanie dzieci tego typu produktami. Czy taka tablica to jednak bezpieczna zabawka dla maluchów? Sprawdź ofertę sklepu Manibox i zobacz, na co zwrócić uwagę przed zakupem. Zaufaj specjalistom i nie staraj się zbytnio oszczędzać na tym produkcie.

Tablice manipulacyjne — budzą ciekawość i rozwijają wyobraźnię. Czy są jednak bezpieczne?

Nie ma wątpliwości, jaki czynnik przemawia za zakupem danego produktu dla dziecka. Oryginalny i kolory design nie wystarczy. Tutaj ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka, jakie mogą zapewnić producenci i dystrybutorzy produktów z asortymentu dla dzieci. Atesty, certyfikaty — stawiamy na to co pewne i to, co faktycznie możemy przekazać naszym dzieciom, mając pewność, że przy zabawie nie zrobią sobie krzywdy.

Tablice manipulacyjne, zwane inaczej sensorycznymi świetnie rozwijają szereg różnych cech u dziecka. Przede wszystkim pozwalają na wykorzystanie w zabawie wszystkich zmysłów. Dziecko dotyka, słucha, ogląda, obserwuje. Może sprawdzać, zamykać, otwierać i stukać. Włączać i wyłączać. Świetna zabawa dla malucha, ale i nauka świata. Pobudzanie ciekawości, rozbudzanie wyobraźni, a jednocześnie rozwój małej motoryki, nauka koncentracji i koordynacji ruchowej. Dziecko potrafi spędzić na zabawie z tablicą nawet długie godziny. Wraca do niej każdego dnia, a zabawka nie nudzi się w tak szybkim tempie, jak w wypadku większości produktów.

Czy jednak to produkt sprawdzony i bezpieczny dla najmłodszych użytkowników? Tablice manipulacyjne złożone są z kilku, a nawet kilkunastu elementów, które muszą być solidnie przytwierdzone tak, aby maluch nie mógł oderwać ich od deski. W sieci znaleźć można sporo instrukcji, jak taką tablicę wykonać własnoręcznie. Stawiając jednak na asortyment od sprawdzonych dostawców, producentów oraz dystrybutorów, tablice manipulacyjne to produkt pewny, który możesz podarować swojemu dziecku.

Produkt o wyjątkowym designie — czy zabawka może mieć tak wiele zastosowań?

Tablice manipulacyjne bawią, uczą, a jednocześnie spełniać mogą jeszcze jedną funkcję. To produkty, które świetnie prezentują się w dziecięcym pokoju. Pełne kolorowych elementów ułożonych w przeróżnych konfiguracjach o różnych strukturach, stają się swoistym dziełem sztuki. Dopełniają wnętrze dziecięcego pokoju. Taką tablicę możesz przyczepić do ściany na stałe, ale możesz ją również oprzeć w różnych miejscach. Nieużywana nie zajmie dużo miejsca, ponieważ staje się ozdobą ściany. Jeśli Twoje dziecko bawi się nią codziennie, postaw ją w dogodnym miejscu, tak aby miało do niej swobodny dostęp lub przytwierdź do ściany na wysokości wzroku malucha. Poszukując sprawdzonych produktów dla dzieci postaw na ofertę sklepu Manibox — bogatą w różnorodne rozwiązania, przeznaczoną dla dzieci w różnym wieku — od dzieci kilkumiesięcznych aż po kilkulatki. Stawiaj na sprawdzonych producentów, zapewniających Twoim dzieciom przede wszystkim bezpieczną zabawę i prawidłowy rozwój tych ciekawych świata użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.