Tatuaże dla dzieci

Zmywalny tatuaż na ramieniu dziecka

Tatuaże zmywalne są znane od bardzo wielu lat. Każdy z nas miał choć raz taki tatuaż na skórze. Zmywalne tatuaże pozwalają ozdobić ciało i sprawiają ogromną radość dzieciom. Na rynku dostępnych jest mnóstwo wzorów zmywalnych tatuaży, a najpopularniejszymi markami są: Djeco, Londji oraz Moulin Roty.

Tatuaże dla dzieci rodzaje

Zmywalne tatuaże dla dzieci są bardzo popularne i sprawiają dzieciom dużo radości. Tatuaże kupić można w różnych sklepach z zabawkami dla dzieci lub z gazetą dedykowaną dzieciom oraz w niektórych gumach. Często zmywalne tatuaże dla dzieci kupić można w sklepach jako dodatek do produktu spożywczego, np. jogurtu czy batonika.

Tatuaże dostępne są w różnych wzorach i kolorach. Mogą one przedstawiać motywy roślinne lub zwierzęce. Dostępne są także tatuaże, które przedstawiają zwierzątka domowe lub leśne, różnego rodzaju znaczki, np. serduszka lub gwiazdki, a także postacie z ulubionych bajek naszych małych milusińskich czy auta dla fanów samochodów. Możliwości wzorów i kolorów jest mnóstwo i z pewnością każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Innym rodzajem tatuaży są tatuaże świecące w ciemnościach. Te tatuaże pokryte są warstwą fluorescencyjną, która świeci w ciemności. Taki rodzaj tatuaży daje dzieciom więcej radości, ponieważ mogą one oglądać tatuaże nocą w ciemnym pokoju. 

Tatuaże mogą występować w wersji z brokatem, który powoduje, że tatuaż lśni na skórze w zależności od kąta padania światła.

Ciekawą alternatywa dla tatuaży dla dzieci są farbki do malowania tatuaży na skórze. Są one bezpieczne i można kupić je w drogerii lub sklepach z zabawkami dla dzieci.

Jak robić tatuaż zmywalny?

Sposób wykonania tatuażu zależny jest od jego rodzaju. Najpopularniejszymi i najłatwiejszymi do zrobienia są tatuaże typu kalkomania.

Aby zrobić taki tatuaż, należy zdjąć folię zabezpieczającą rysunek i przyłożyć go do skóry, a następnie polać bieżącą wodą lub obficie zmoczyć przy użyciu gąbki. Po namoczeniu tatuażu trzeba mocno docisnąć go do skóry, aby obrazek odbił się na niej. Po upływie jednej minuty delikatnie zdejmuje się kartkę ze skóry i tatuaż jest gotowy.

Tatuaże dla dzieci – czy są bezpieczne?

Teoretycznie tatuaże dla dzieci są bezpieczne, ale istnieje kilka ważnych kwestii, które mogą powodować, że jednak tatuaże nie do końca są bezpieczne.

Przed zrobieniem tatuażu trzeba wziąć pod uwagę czy dziecko jest zdrowe, czy nie ma alergii lub uszkodzonej skóry. Jeżeli skóra dziecka jest podatna na podrażnienia albo jest ono uczulone, wówczas nie powinno mieć ono robionych tatuaży, bo może to okazać się niebezpiecznie i bolesne. Jeśli jednak dziecko nalega na tatuaż, bezpieczniejsze będą tatuaże malowane farbkami lub brokatem ponieważ nie podrażniają one skóry.

Aby mieć pewność, że tatuaż jest bezpieczny, warto kupić tatuaże w zbiorczym opakowaniu, które zawiera wszystkie niezbędne informacje od producenta o składzie tatuaży oraz przedziale wiekowym dzieci, które mogą mieć je robione.

Wybierając tatuaże lub farbki, ważne jest, by znać ich skład i sprawdzić, dla jakich dzieci są one przeznaczone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.