Trening cardio zimą? To możliwe!

Kobieta zwijająca matę po treningu cardio

Zbawienny wpływ treningu cardio na nasze ciało sprawia, że wykonujemy go przez cały rok. O ile latem wybieramy jeżdżenie na rowerze, bieganie czy wycieczki piesze, tak dla wielu osób zima może być problematyczna. Nie każdy lubi grubo ubierać się i pocić, niektórym przeszkadza chlapa oraz śnieg i mroźne powietrze. Jaki więc trening cardio wybrać zimą?

Idź na siłownię!

Dla wielu to naturalne, że kiedy zaczynają się jesienne pluchy, oni swoje kroki kieruje na siłownię. Niektórzy po prostu nie lubią ćwiczyć w jesiennych i zimowych warunkach. Karnety nie są zbyt drogie, można trafić na okresowe promocje, tak jak w znanej sieci fitness City Fit (więcej informacji pod adresem: https://cityfit.pl). I przede wszystkim jest ciepło. Można bez problemu pobiegać na bieżni, pojeździć na rowerze, pochodzić na stepperze, poćwiczyć na orbitreku czy innych przyrządach zlokalizowanych w strefie cardio. Wiele siłowni oferuje też specjalne zajęcia cardio i warto się na nie wybrać, gdyż pod okiem fachowca możemy nauczyć się jak przeprowadzać indywidualnie trening, który przyniesie efekty. Dzięki siłowni można utrzymywać swoją kondycję na tym samym poziomie co wiosną i latem i nie trzeba rezygnować z aktywności fizycznej.

A może basen?

Innym pomysłem jest pływanie – to również świetny trening cardio! Na basenie możemy zacząć od delikatnego treningu – szczególnie, gdy nie pływaliśmy od dłuższego czasu. Prawdopodobnie nie przepłyniemy kilku długości od razu, jednak systematyczność pozwoli nam na osiągnięcie takich efektów już po dwóch, trzech miesiącach. Dopóki jednak nie wprawimy się, warto pływać z krótkimi przerwami. Pamiętajmy, by utrzymywać tempo w okolicy 60-70% naszego tętna maksymalnego. To pozwoli nam na szybsze spalanie tłuszczu z całego ciała, świetnie dotleni nasz organizm oraz wzmocni serce.

Sporty zimowe

A może warto spróbować sportów zimowych? Jak najbardziej! To również może być trening cardio i to w dodatku na świeżym powietrzu. W dużych miastach na pewno znajdziemy lodowiska – są tanie, znajdują się przy nich wypożyczalnie sprzętów, więc nie musimy mieć swoich łyżew. Świetnym rozwiązaniem są także narty biegówki – jednak trzeba mieć miejsce, by uprawiać ten sport. Na szczęście nie wymagane są góry – można biegać na wałach rzek, po polach czy torach zlokalizowanych w całej Polsce. Inaczej jest z narciarstwem zjazdowym i snowboardem – tu już musimy się wybrać na specjalnie przygotowany stok.

Na świeżym powietrzu w ładniejsze dni można biegać bądź spacerować z kijkami – to opcje dla wytrwałych, którym nie straszny mróz czy smog (występujący zimą w wielu miejscach w kraju i raczej nie jest wskazane trenować w tym czasie na świeżym powietrzu).

O treningu cardio mówi się, że przedłuża życie. I jest w tym odrobina prawdy, bowiem pomaga zachować odpowiednią wagę oraz utrzymać serce i układ krążenia w dobrej sprawności. Dlatego warto go wykonywać przez cały rok. Czy to na siłowni, czy na świeżym powietrzu, wiosną, latem, jesienią oraz zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.