Turystyka i rekreacja – Warszawa rusza na studia

Kobieta po turystyce i rekreacji pracuje w hotelu

Artykuł partnera.

Większość osób docenia wpływ odpoczynku na zdrowie fizyczne. Jednak coraz większa świadomość społeczeństwa przekłada się na zwrócenie uwagi na aspekty psychiczne (zmęczenie, wypalenie zawodowe, itp.). Potrzeby klientów związane z formą wypoczynku stają się coraz bardziej konkretne i wygórowane. W związku z tym można zaobserwować coraz większe zapotrzebowanie na osoby posiadające wiedzę i umiejętności sprostania tym wymaganiom.

Po czasowym zastoju związanym z panującą na świecie pandemią przemysł związany z hotelarstwem czy rekreacją na powrót się rozpędza. Dzięki temu ponownie istnieją możliwości do znalezienia ambitnego i satysfakcjonującego zawodu. Osoby posiadające odpowiednią wiedzę i umiejętności są dziś cenionymi i poszukiwanymi pracownikami nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju. Z tego względu kierunki takie jak turystyka i rekreacja w Warszawie zyskują na znaczeniu.

Jak wyglądają studia z turystyki i rekreacji w Warszawie?

Po ukończeniu studiów absolwent kierunku turystyka i rekreacja będzie posiadał wiedzę i umiejętności powiązane z naukami przyrodniczymi, a także społecznymi. Ważnymi kompetencjami będą nawiązywanie efektywnych kontaktów interpersonalnych, planowania i organizacji imprez rekreacyjno-turystycznych (dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych), a także wyjazdów grup zorganizowanych. Istotna jest również znajomość zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula oferuje wszystkim poszukującym studiów związanych z turystyką i rekreacją w Warszawie i okolicy naukę w trybie stacjonarnym oraz dziennym. Oferta dostępna jest pod adresem: https://vistulahospitality.edu.pl/. Daje one kandydatowi możliwość wyboru czy woli prowadzić naukę w trybie dziennym (od poniedziałku do piątku) czy zaocznym (zjazdy weekendowe).

Aby wiedza była jak najbardziej dopasowana do zainteresowań studenta, może on wybrać jedną z kilku specjalizacji. Są to:

  •       Hotelarstwo i gastronomia,
  •       Turystyka biznesowa,
  •       Turystyka czasu wolnego,
  •       Rekreacja w turystyce.

Kierunek turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula posiada akredytację THE-ICE. Jest to jeden z najważniejszych certyfikatów na świecie. Jest on przyznawanych uczelniom edukującym studentów w branży turystycznej, rekreacyjnej i kulinarnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.