Tusz do rzęs – techniki malowania, rodzaje i zastosowanie

Kobieta nakładająca tusz do rzęs

Tusz do rzęs to szybki i prosty trik na podkreślenie urody. Element, którego nie może zabraknąć zarówno w mocnym, wyrazistym makijażu, jak i delikatnej, dziennej odsłonie. Podkreśla oko, powiększa i nadaje charakteru. Nie dziwi więc fakt, że wybór odpowiedniego tuszu do rzęs pozostaje jedną z najistotniejszych kwestii dobrego makijażu. Jak jednak wybrać ten odpowiedni dla nas? Na co zwrócić uwagę? Jak malować rzęsy, żeby wyglądały na długie i gęste? Jakie są rodzaje tuszy do rzęs?

Tusz do rzęs to sposób na szybki i prosty makijaż dla każdej z nas. Ponadczasowy i wyglądający dobrze w każdej sytuacji. Jak jednak znaleźć ten idealny dla siebie?

Słów kilka o technice malowania

Jak więc malować rzęsy? Przede wszystkim pamiętaj o tym, że więcej nie znaczy lepiej. Zbyt gruba warstwa tuszu sprawi, że rzęsy będą nieestetycznie posklejane i nienaturalnie powyginane. Dlatego też przed aplikacją ściągnij nadmiar tuszu ze szczoteczki o brzeg opakowania. Pozwoli Ci to bardziej precyzyjnie i stopniowo wytuszować wszystkie rzęsy. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się więc dwie cienkie warstwy tuszu niż jedna gruba.

Warto także technikę malowania dopasować do budowy naszego oka. Przy tych o opadającej powiece postaraj się mocniej wytuszować rzęsy znajdujące się w zewnętrznym kąciku, dzięki temu oko będzie wydawać się większe i bardziej otwarte.

Tuszowanie rzęs rozpoczynaj zawsze od ich nasady. Lekko rozczesując rzęsy, przesuwaj się ku ich końcowi. Pamiętaj także o wytuszowaniu dolnych rzęs. Wszelkie zabrudzenia pozostaw do wyschnięcia, a następnie suchym bądź nasączonym płynem do demakijażu patyczkiem kosmetycznym usuń plamkę.

Jakie są rodzaje tuszy do rzęs?

W zależności od tego czego potrzebują Twoje rzęsy w ofercie sklepów, takich jak https://www.wizazsklep.pl/58-maskary znaleźć możesz różne rodzaje tuszy do rzęs. Są to więc maskary pogrubiające, podkręcające, rozdzielające i wydłużające, a także te wzbogacone o odżywcze, wzmacniające formuły czy wodoodporne.

Poza formułą samego tuszu jednym z podstawowych aspektów wpływających na właściwości maskary jest rodzaj i kształt szczoteczki. Klasyczne szczoteczki o miękkim włosiu ustępują dzisiaj szczoteczkom silikonowym, które zdecydowanie lepiej rozdzielają. Są one trwalsze i higieniczne w użytkowaniu. Ponadto dostępne są w przeróżnych wariantach, począwszy od prostych, poprzez wygięte, stożkowe czy spiralnie skręcone.

Tusze wydłużające i pogrubiające

Tusze wydłużające są idealnym rozwiązaniem dla każdej z nas. Piękne, idealnie wytuszowane, długie rzęsy stanowią perfekcyjne wykończenie każdego makijażu. Zawierają specjalne polimery, a także mikroskopijne włoski, które osiadają na rzęsach, powodując ich wydłużenie. Tego typu tuszy powinny unikać te z nas, które posiadają dość cienkie rzęsy.

Po maskary z efektem pogrubienia sięgają przede wszystkim posiadaczki cienkich i rzadki rzęs. Tu idealnie sprawdzą się klasyczne szczoteczki o miękkim włosiu. Formuła wzbogacone kaszmirem tworzy efekt pogrubionych i wyrazistych rzęs.

Tusze podkręcające i rozdzielające

Sekret maskar podkręcających tkwi przede wszystkim w kształcie szczoteczki. To idealne rozwiązanie dla tych z nas, które posiadają naturalnie proste rzęsy. Mocniej podkręcone rzęsy pozwolą również optycznie powiększyć nasze oko. Dla wzmocnienia efektu przed wytuszowaniem warto też skorzystać z zalotki.

Ratunkiem dla gęstych rzęs mogą okazać się tusze rozdzielające. Tego typu tusze wyposażone są zwykle w silikonowe szczoteczki, idealnie rozczesujące nawet najdrobniejsze z włosków.

Perfekcyjnie wytuszowane rzęsy przyciągają spojrzenie, dodają uroku i lekkości. Zdecydowana część z nas jako element podstawowy w codziennym makijażu wybiera właśnie tusz do rzęs. Każdy nawet najbardziej delikatny i podstawowy makijaż po uzupełnieniu odpowiednio dobranym tuszem potrafi zdziałać cuda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.