Video Dozór – poznaj innowację w ochronie

Ochrona budowy przez video dozór

Video Dozór kojarzy się z klasycznym monitoringiem wideo, jednak system ten jest nieporównywalnie bardziej skuteczny niż tradycyjny monitoring CCTV. Poznaj różnice i dowiedz się dlaczego Video Dozór to przyszłość systemów monitoringu.

Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że Video Dozór został rozszerzony o sztuczną inteligencję umożliwiającą cyfrowe analizowanie transmitowanego obrazu na żywo w parze z analizowaniem tego samego obrazu przez operatora monitoringu. To wysoce skuteczne narzędzie do zapewniania bezpieczeństwa powstało w oparciu o zaawansowane algorytmy, które rozpoznają zwierzęta, ludzi, pojazdy i przekazują do centrali ochrony informację o tym, w której ze specjalnie wyznaczonych stref doszło do naruszenia i przez jaki obiekt.

Czym dokładnie jest innowacyjny Dozór Video ASCO Security i dlaczego jest obecnie najskuteczniejszą metodą na uniknięcie zagrożenia związanego z włamaniami? Oto kilka szczegółowych informacji!

Jak działa Video Dozór?

Jeśli zastanawiasz się, jak dokładnie działa Video Dozór, na początek zapamiętaj, że ludzkie oko nie jest w stanie wychwycić wielu zagrożeń, a zmysł wzroku traci do 45% zdolności percepcyjnych już po około 12 minutach stałej obserwacji. Co ciekawe, po 22 minutach wpatrywania się w transmitowany obraz nawet 95% faktów może zostać przez operatora niezauważone.

To właśnie z tego powodu powstał nadzór wizyjny, który w przeciwieństwie do opcji typu monitoring CCTV obsługiwanego wyłącznie przez operatorów Centrum Ochrony jest dodatkowo w pełni analizowany przez inteligentne algorytmy. Dodatkowo obszar chroniony przez Video Dozór podzielony jest na specjalnie wybrane strefy, które można niezależnie od siebie zdalnie uzbroić lub rozbroić.

Video Dozór to innowacyjny system, który natychmiast i bezbłędnie wychwytuje obecność niepożądanych osób, pojazdów i zdarzeń stwarzających potencjalne zagrożenie dla chronionego obiektu.

Łatwo więc domyślić się, że na terenie objętym komputerowym nadzorem wizyjnym każde wtargnięcie pozostanie błyskawicznie uchwycone, a wysłany w ułamku sekundy sygnał, umożliwi dyspozytorowi natychmiastowe wezwanie patrolu, który powstrzyma włamywaczy lub wandali.

Operatorzy obsługujący nadzór wizyjny mają jednak do dyspozycji wiele innych skutecznych metod na odstraszenie włamywaczy. W razie otrzymania powiadomienia o zagrożeniu na objętym ochroną terenie operator może także  m.in.:

 • użyć komend głosowych na żywo (poprzez obecne na obiekcie głośniki),
 • uruchomić alarm,
 • wezwać grupę interwencyjną agencji ochrony,
 • wezwać odpowiednie służby (np. patrol policji, straż pożarną, pogotowie ratunkowe),
 • zdalnie zamknąć bramę, szlaban lub rolety,
 • zdalnie zapalić światła.

Video Dozór, jak więc mówi jego nazwa, jest systemem dozorującym zabezpieczony kamerami teren, który  — wykluczając błędy ludzkiego oka — umożliwia zapewnienie najwyższego stopnia bezpieczeństwa niemal każdego obiektu. W dobie obecnych rozwiązań jest to najwydajniejszy i najbezpieczniejszy system ochrony.

Analityka Video — korzyści

Zalety zastosowania Video Dozoru oferowanego przez ASCO Security to szereg ważnych cech, które dają duże oszczędności i skracają reakcję do minimum. Najważniejsze z nich to m.in.:

 • skrócony czas reakcji na zagrożenie (analityka działa w trybie natychmiastowym),
 • minimalizacja czasu wyszukiwania zdarzeń na nagraniach,
 • zmniejszenie kosztów obsługi operatorskiej dla dużej ilości kamer,
 • zmniejszone do minimum ryzyko niewykrycia zdarzenia,
 • redukcja (eliminacja) fałszywych alarmów „znieczulających” pracownika ochrony,
 • oszczędność na braku zatrudniania stróża stacjonarnego.

Najważniejszą korzyścią płynącą z zastosowania nadzoru wizyjnego jest podniesienie jakości monitoringu dzięki efektywniejszym wykorzystaniu systemów CCTV poprzez wyeliminowanie słabego ogniwa, jakim jest ludzkie oko i przeniesienie ciężaru ciągłej obserwacji oraz interpretacji alarmów na bezbłędny, pozbawiony ludzkich słabości system analityki video.

 Gdzie warto zastosować Video Dozór ?

Video Dozór to sprawdzone i często wybierane rozwiązanie zarówno przez właścicieli posesji prywatnych takich jak domy lub działki, jak i inwestorów chcących zabezpieczyć olbrzymie tereny budowy oraz obiekty użytku publicznego. W praktyce warto zastosować Dozór Video w miejscach takich jak:

 • posesje mieszkalne,
 • place budowy,
 • osiedla zamknięte,
 • obiekty użytku publicznego (biura, muzea, szkoły i wiele innych).

Pełna ochrona z ASCO Security

ASCO Security to agencja ochrony z ponad 30-letnim doświadczeniem, która w fachowy sposób instaluje wszelkie systemy ochrony w tym Video Dozoru i zajmuje się ich obsługą i serwisowaniem. System kamer analizowany przy pomocy algorytmów jest bardzo skuteczny, a wykwalifikowani pracownicy błyskawicznie reagują na przesyłane elektronicznie sygnały o wtargnięciu lub innym niepożądanym zajściu. Zaplecze techniczne ASCO Security reprezentuje najwyższą jakość pod każdym względem — dzięki temu klienci tej firmy mogą czuć się naprawdę bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.