Witamina C: naturalna czy syntetyczna? Którą wybrać?

Witamina C w opakowaniach

Witamina C to suplement znany chyba każdemu z nas. Gdy za oknem plucha, z drzew opadają liście, niczym grzyby po deszczu mnożą się reklamy dotyczące środków na przeziębienie. Syntetyczna witamina C króluje na ekranach telewizorów, na bilbordach oraz w gazetach. Promowana jest jako skuteczny środek wzmacniający odporność oraz walkę z przeziębieniem. Według zaleceń producentów syntetycznej witaminy C powinniśmy ją przyjmować codziennie, przez cały rok, wraz ze zwiększoną dawką w okresie podatności na przeziębienia (sezon jesienno-zimowy). Co warto wiedzieć o suplementacji witaminy C? Może warto jednak postawić na naturalną witaminę?

Artykuł sponsorowany

Witamina C syntetyczna

Z czego produkowana jest syntetyczna witamina C? W głównej mierze produkcja oparta jest na kukurydzy. Należy jednak zastanowić się, czy kukurydza jest bogatym źródłem tego związku? Wśród równie popularnych źródeł syntetycznej witaminy C należy wyróżnić m.in. pszenicę. Produkt ten wytarzany jest w laboratoriach. W jego składzie doszukamy się barwników oraz substancji pomocniczych, które w przypadku witaminy C są całkowicie zbędne.

Czy można przedawkować syntetyczną witaminę C? Tak, wówczas skutki mogą być bardzo nieprzyjemne. Wśród najczęściej występujących objawów ubocznych przedawkowania wyróżniamy: wymioty, biegunkę oraz świąd. Witaminy syntetyczne nie są tak dobrze wchłaniane przez organizm, jak naturalna witamina C. Właśnie dlatego lekarze i specjaliści zalecają unikanie sztucznych form witaminy C, a także innych witamin czy suplementów.

Jaka forma witaminy C jest najlepsza?

Co może być skuteczniejszą alternatywą dla syntetycznych produktów? Oczywiście będzie to naturalna witamina C. Jej bogatym źródłem są owoce i warzywa, takie jak: czarna porzeczka, kiwi, pomarańcze, cytryny oraz brokuły, natka pietruszki, jarmuż, papryka. Witamina C naturalna skrywa się jednak w największych ilościach w niepozornych owocach dzikiej róży oraz aceroli.

Nie jesteśmy w stanie jedynie za pomocą diety bogatej w warzywa i owoce dostarczyć odpowiedniej ilości witaminy C naszemu organizmowi, by sprostać jego zapotrzebowaniu na ten składnik. Wymagałoby to codziennego jedzenia nawet kilku kilogramów owoców i warzyw, a zwłaszcza u dzieci jedzenie warzyw i owoców może być problematyczne.

Źródłem naturalnej witaminy C najbardziej zbliżonym do świeżych owoców i warzyw są wysokiej jakości suplementy diety. Do takich należy zaliczyć naturalną witaminę C firmy Cheers. Produkt ten powstał na bazie ekstraktów z dzikiej róży, aceroli oraz gorzkiej pomarańczy. Właściwie suplementowany jest w stanie dziennie dostarczyć nawet 1000 mg tego ważnego związku do organizmu. Jest to nowy produkt na rynku, który trafia idealnie w oczekiwania osób, które chcą sięgać wyłącznie po naturalne produkty w swojej diecie.

Naturalna witamina C – dlaczego warto ją suplementować?

Zaletą naturalnej witaminy C jest to, iż w żaden sposób nie da się jej przedawkować. Decydując się na suplementację wysokiej jakości produktami (m.in. Cheers), mamy pewność, iż nie dotkną nas żadne negatywne skutki zażywania kwasu askorbinowego. Niemniej jednak na uwagę zasługuje przyswajalność. Witamina C jako naturalna witamina jest lepiej przyswajalna przez organizm człowieka dzięki zawartości polifenoli roślinnych. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że najlepiej przyswajalne formy witamin to te organiczne, czyli naturalne formy pochodzące z ekstraktów aceroli czy dzikiej róży.

Niedobór witaminy C niesie za sobą wiele negatywnych skutków. Dlatego warto zadbać o właściwą suplementację tego ważnego dla organizmu związku. W trosce o zdrowie nasze i naszych bliskich powinniśmy wybierać rozsądnie, decydując się na wzbogacenie diety o naturalną witaminę C. Suplementy zawierające naturalną witaminę C to dobra inwestycja w siebie, w swoje zdrowie, w życie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.