Wpływ makijażu na samopoczucie kobiety

kobieta w makijazu, kwiaty

We współczesnym świecie kobiety bombardowane są obrazem ideałów. Świat mody, gwiazdy Hollywoodu, filmowe celebrytki – z każdej strony obserwujemy narastający nacisk na to, aby nasze twarze wyglądały młodo, nie starzały się i nie okazywały nawet odrobiny zmęczenia. Strój i odpowiedni makijaż, stają się niejednokrotnie wyznacznikiem statusu społecznego i sprawiają, że na tej podstawie jesteśmy oceniane. Sprawdźmy, jak tak na prawdę makijaż wpływa na naszą samoocenę i samopoczucie.

Ciągłe „bombardowanie”

Obraz kobiety idealnej, jaki stale prezentują nam środki masowego przekazu sprawia, że coraz więcej pań ocenia swój wizerunek i porównuje go z tym, jaki ma okazję zaobserwować w mediach. Wszystko to sprawia, że wiele kobiet cierpi na niską samoocenę, a narastające niezadowolenie, jest coraz bardziej odczuwalne.

Atrakcyjność fizyczna, to istotny czynnik w relacjach międzyludzkich. Udowodniono, że bezpośrednio wpływa na to, czy nowo poznana osoba zechce się z nami umówić. Odgrywa także bardzo ważną rolę w istniejącym już związku.

Szkoda, że nasz wygląd fizyczny nie jest cechą stałą i nikt z nas nie ma możliwości zatrzymania się na etapie młodzieńczym, gdzie nasza skóra jest jędrna, pełna blasku, bez zmarszczek i niechcianych przebarwień. I tu właśnie wkracza on…

Makijaż – co nieco o jego magii

Odpowiednio dopasowany i właściwie nałożony sprawia, że jesteśmy w stanie osiągnąć pożądane cechy wyglądu. Kosmetyki organiczne, dają szerokie pole manewru, jeśli chodzi o naszą fizyczną atrakcyjność. Co więcej, oddziałują na naszą psychikę – poprawiają samopoczucie i podnoszą pewność siebie.

A Ty jak siebie postrzegasz?

Przykry jest fakt, że spora grupa kobiet ma bardzo niską samoocenę. Jednym ze skutecznych i natychmiastowych sposobów jej podniesienia jest właśnie makijaż, który:

 • korzystnie wpływa na samopoczucie,
 • podnosi atrakcyjność fizyczną,
 • dodaje więcej pewności siebie.

Dzięki zabiegom upiększającym, kobiety postrzegają się lepiej i zdecydowanie pewniej się czują.

Kobieta w makijazu. Wpływ makijazu na samopoczucie
Źródło: pixabay.com

Postrzeganie siebie w zależności od wieku – trzy-etapowy podział

Zmiany w postrzeganiu siebie samej, są w pełni naturalne u kobiet w różnym wieku.

Etap I

Osiemnastolatki skupiają się przede wszystkim na wyglądzie zewnętrznym. Bardzo często towarzyszy temu niepewność, sporo obaw i wstyd. Powodem tych odczuć jest porównywanie swojego ciała z ciałem „idealnym”, które kreują media. Niejednokrotnie uruchamia to chęć ciągłego samo ulepszania i minimalizowania różnic między swoim wyglądem, a wyglądem „idealnym”.

Większość kobiet deklaruje, ze zaczęła malować się przed 19 rokiem życia. Już w tym okresie dziewczęta dążą do uzyskania pięknego, efektownego wyglądu i przywiązują sporo uwagi do zewnętrznej atrakcyjności.

Pomimo tak wielu negatywnych odczuć, z jakimi borykają się młode kobiety w wieku osiemnastu lat, okres ten jest najkorzystniejszy, ponieważ nasze ciało jest wówczas w najlepszej formie.

Etap II

Kolejny etap to wiek około dwudziestego piątego roku życia. Wówczas to kobieta przechodzi na inny poziom rozwoju psychospołecznego, który powiązany jest zarówno z rozpoczęciem kariery zawodowej, jak i chęcią założenia rodziny. Przykładowymi konsekwencjami tego okresu w życiu mogą być:

 • zwiększenia masy ciała,
 • utrata jędrności skóry,
 • problem w powrocie do dawnej sylwetki.

Zadowolenie z własnego wyglądu ulega zmianie i niestety, ale maleje.

Etap III

Ostatni etap to wiek około czterdziestki. Kobiety wówczas znacznie mniej przykładają wagę do swojego wyglądu, skupiając się bardziej na swoich nieumiejętnościach i relacjach z innymi. Ponadto, wiek ten jest czasem, w którym panie spełniają swoje marzenia i dokonują oceny całościowej osiągniętych w życiu celów.

Kobiety w tym wieku są zdecydowanie bardziej świadome i zdolne do poświęcenia się na rzecz bliskich. Dbanie o swoje potrzeby, często spada na drugi plan.

Świadomość kobiet o skuteczności makijażu

Kobiety zdają sobie sprawę z tego, że makijaż podnosi ich atrakcyjność fizyczną i jest nieodłącznym elementem ich życia rodzinnego i towarzyskiego. Jednak często stawiają sobie pytanie, jaki makijaż jest najodpowiedniejszy…

Jakie kosmetyki do makijażu wybrać?

Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna i bardzo oczywista. Najlepiej decydować się na bio makijaż i wybierać kosmetyki organiczne.

Kosmetyki organiczne są bowiem:

 • bezpieczne,
 • przystosowane do wszystkich rodzajów skóry,
 • szeroko dostępne,
 • pozbawione parabenów i szkodliwych substancji,
 • nie są testowane na zwierzętach.

A więc…

Makijaż bardzo pozytywnie wpływa na psychikę kobiet. Zwiększa ich pewność siebie oraz poprawia samopoczucie. Makijaż podnosi także samoocenę. Panie uważają, że odpowiedni makijaż wpływa na wzrost ich atrakcyjności fizycznej. Warto jednak wykonywać go z rozsądkiem i sięgać po sprawdzone kosmetyki organiczne. Wiele niezawodnych produktów najwyższej jakości znaleźć można na https://www.kosmetykanatury.pl/pl/c/BIO-Makijaz/29/1/full.

Dbajmy o siebie – życie ma się jedno, zatem warto czerpać z niego jak najwięcej czyli czuć i wyglądać pięknie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.