Wyjątkowe atrakcje dla dzieci w Warszawie

Dzieci trzymające się za ręce

Czy wiedzieliście, jak wiele miejsc wartych odwiedzenia oferuje Warszawa? Atrakcje dla dzieci to duża część godnych poznania punktów na mapie stolicy. Oto kilka najciekawszych atrakcji dla najmłodszych w Warszawie.

Centrum Nauki Kopernik

Od chwili, kiedy otwarto Centrum Nauki Kopernik, czyli od listopada 2010 roku, miejsce to stale poszerza swoją ofertę dla odwiedzających. Można tam namacalnie przekonać się, jak działają prawa fizyki czy wykonać eksperymenty chemiczne. W formie zabaw, ciekawych warsztatów i empirycznych doznań zarówno dzieci, jak i dorośli mogą bawić się w przestrzeni wystawienniczej Centrum Nauki Kopernik nawet przez cały dzień. Odwiedzający w różnym wieku znajdą tu coś dla siebie.

Muzeum Ewolucji

Nie każdy wie, że w Pałacu Nauki i Kultury w Warszawie mieści Muzeum Ewolucji. Dla dzieci zainteresowanych prehistorią będzie to ciekawe doświadczenie, ponieważ będą mogły zobaczyć skamieniałe szczątki i ogromne szkielety dinozaurów.

Muzeum dla Dzieci im. Jana Korczaka

W ramach Muzeum Etnograficznego atrakcje dla dzieci zapewnia stworzone specjalnie dla najmłodszych Muzeum dla Dzieci im. Jana Korczaka. Instytucja organizuje wystawy dla najmłodszych, dzięki którym zdobywają oni wiedzę na temat polskiego dziedzictwa narodowego.

Teatr Małego Widza

Nie tylko muzea, ale i teatry kierują swą ofertę specjalnie do najmłodszych odwiedzających. Najlepszym tego przykładem jest Teatr Małego Widza w Warszawie. Jego repertuar można przejrzeć na stronie: https://www.teatrmalegowidza.pl/W TMW tematyka i forma spektakli dobrane są do możliwości i zainteresowań małych widzów. Dzieci mogą brać aktywny udział w tym, co dzieje się na scenie. Teatr ten pozwala poczuć się dzieciom bardzo swobodnie, a przy tym oswoić z grą aktorską. Być może dzięki wizycie w takim miejscu uda się zaszczepić u dzieci miłość do teatru, co będzie procentowało w przyszłości. Poza tym warto już na tym etapie życia próbować zainteresować najmłodszych taką rozrywką, a być może w przyszłości również będzie stanowić ona dla nich atrakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.