Wysyłasz dziecko na obóz narciarski? Sprawdź, jak zadbać o jego bezpieczeństwo

Dziecko w białym kombinezonie zjeżdża ze stoku

Ferie w górach to dla dzieci prawdziwa gratka. Podczas pobytu na obozie czy kolonii narciarskiej malec nawiąże przyjaźnie, nauczy się samodzielności, a przy okazji podszkoli się w ulubionym sporcie. Bez względu na to, czy jedzie na narty po raz pierwszy, czy uprawia tę dyscyplinę regularnie, powinieneś wykupić mu odpowiednie ubezpieczenie narciarskie gwarantujące pełną ochronę. Sprawdź, jak je wybrać.

Gdzie szukać ubezpieczenia narciarskiego dla dziecka?

Czy warto wykupywać ubezpieczenie narciarskie dla dziecka prywatnie, skoro polisę zapewnia mu organizator obozu czy kolonii? Oto pytanie, które bardzo często zadają sobie rodzice wysyłający pociechę w góry na narty po raz pierwszy. Dopóki nic jej się nie stanie, mogą nie być zainteresowani dobieraniem dodatkowej, prywatnej ochrony. To błąd. Ponieważ cena wycieczki musi być niska, by przyciągnąć więcej rodzin, sumy ubezpieczenia grupowego także są niskie. Jeżeli dojdzie do poważnego wypadku, maluch otrzyma niewielkie odszkodowanie.

Nie znaczy to jednak, że nagle budżet przygotowany na wyjazd na ferie znacząco wzrośnie. Wybierając polisę reklamowaną i popularną, możesz przepłacić na składnikach, których dziecko wcale nie potrzebuje. Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń narciarskich, aby znaleźć takie, które ma korzystny stosunek ochrony do ceny. Zobacz poradnik, jak wybrać polisę dla swojego dziecka: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-narciarskie-dla-dziecka-jak-je-wybrac/.

Dziecko na nartach
Źródło: https://kioskpolis.pl

Ubezpieczenie narciarskie a koszty leczenia

Tym, na co podczas wyjazdu w góry Twoje dziecko jest narażone najbardziej, są różnorodne urazy ciała powstałe podczas zabaw na stoku. To, że przez wiele godzin wspólnie wybieraliście dopasowane i dobrze trzymające kostkę buty narciarskie, narty są drogie i dobrze wyważone, a odblaskowa kurtka powinna zapobiec niezauważeniu malca przez innego narciarza, niestety nie znaczy, że jest bezpieczny.

Absolutną podstawą ubezpieczenia narciarskiego są wysokie sumy minimalne kosztów leczenia (min. 30 tys. euro) oraz ratownictwa (min. 9 tys. euro). Wartościowym składnikiem jest również NNW, ponieważ świetnie się sprawdza w sytuacjach, w których skutki urazu są długotrwałe. Złamana ręka, zwichnięta noga, wybity bark – to wszystko może spotkać malca i warto, żeby uzyskał wtedy pieniądze na szybkie dojście do zdrowia.

Po co OC w ubezpieczeniu narciarskim?

OC, czyli ochrona od odpowiedzialności cywilnej, to obowiązkowa polisa komunikacyjna, ale także popularna składowa ubezpieczenia narciarskiego. Warto uwzględnić ją podczas wybierania zakresu ochrony, z racji iż żywiołowe dziecko może przypadkiem wpaść w kogoś na stoku i wyrządzić mu krzywdę lub uszkodzić jego sprzęt. Bez posiadania OC za leczenie poszkodowanego lub odkupienie mu sprzętu odpowiedzialny będziesz Ty. W przypadku posiadania OC wszystkim zajmie się ubezpieczyciel.

Źródło: https://kioskpolis.pl

Czy warto ubezpieczyć bagaż i sprzęt narciarski?

Ochrona bagażu i sprzętu narciarskiego to dodatek, który mieć warto, ale nie jest konieczny. Zazwyczaj w bagażu dziecka nie znajdują się rzeczy, których koszt byłby wysoki. Sprzęt narciarski, jeśli jest wypożyczony, prawdopodobnie został objęty jakąś polisą w wypożyczalni – dopytaj o tę kwestię.

Nie uwzględniaj tych składników w ubezpieczeniu narciarskim, jeśli zależy Ci na oszczędności. Pamiętaj za to o wszystkich poprzednich. Użyj wspomnianej porównywarki i zaznacz wysokie koszty leczenia, NNW oraz OC. Znajdź polisę jednocześnie korzystną pod względem zakresu i ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.