Zabawki dla 5 latka – jak sprostać oczekiwaniom dziecka

Chłopiec ogląda zabawki w sklepie

Pięciolatki to już duże dzieci, które chłoną wiedzę i zadają mnóstwo pytań. Żywo interesują się wszystkim dookoła. To także idealny moment na naukę emocji oraz istotny zwrot w edukacji. Maluch zaczyna interesować się otaczającym światem i zadaje różne pytania. W zasadzie to bez przerwy zadaje szereg pytań. W tym czasie dziecko naprawdę dużo się uczy, a każda zabawka, która wspiera rozwój jest niezwykle potrzebna. To etap, kiedy spokojnie możesz wprowadzić podstawowe gry planszowe. Jednak zawsze powinny być one dopasowane do wieku. Zbyt skomplikowane mogą przynieść odwrotny efekt i wywołać u dziecka frustrację z powodu nie zrozumienia zasad. Produkty przeznaczone dla konkretnej grupy wiekowej są określane przeważnie adekwatnie do wieku i warto się tego trzymać.

Pięciolatki są przeważnie ruchliwe, uwielbiają zabawy sportowe podczas których mogą rozładować energię. To idealny czas, kiedy można nauczyć dzieci działania w grupie i sprawić aby sport stał się ich pasją. W tym okresie przydają się zabawki, które pomagają w rozwijaniu aktywności ruchowej. Są to zarówno rowerki, hulajnogi, jak i wszelkie akcesoria do gier plenerowych.

Podczas pobytu z rówieśnikami możemy zauważyć istotny podział na chłopców i dziewczynki. To właśnie czas, kiedy dzieci przeważnie dzielą się na grupy tej samej płci, a zabawa z płcią przeciwną jest be. Oczywiście istnieją wyjątki od tej reguły, a z całą pewnością jest to etap jedynie przejściowy. Dzieciaki uwielbiają zabawy w naśladowanie dorosłych, dlatego z radością rozdzielają role w zabawie w szkołę czy dom. Lalka baby born idealnie sprawdzi się w roli bobasa.

Ciekawymi zabawkami dla dziewczynek, ale nie tylko, są zestawy do robienia biżuterii. Nie tylko są świetną rozrywką, ale także rozwijają motorykę małą, od której w przyszłości będzie zależało pisanie dziecka.

Jeżeli poszukujesz zabawki dla 5 latka, która wspomoże jego edukację, to z całą pewnością warto wybrać coś wspierającego naukę literek i cyferek. Jest to czas, kiedy dziecko zaczyna zadawać pytania o poszczególne litery, potrafi już rozpoznać kilka z nich i jeżeli tylko odpowiednio poprowadzisz zabawę nauczy się ich bez poczucia, że się uczy. To właśnie tego typu forma zabawki cechuje się ogromną skutecznością w nauce przez zabawę.

Zabawki dla 5-latka

Klocki Lego – prezent dla pięciolatka – lego friends czy star wars?

Lego to kultowe klocki, którymi bawią się dzieci od pokoleń. Choć niektóre zestawy przeznaczone są już dla zdecydowanie mniejszych dzieci, to pięciolatki są w stanie czerpać z budowania zdecydowanie większą przyjemność, gdyż są w stanie zrobić to zupełnie same. Oczywiście pod warunkiem, że produkt dobierzemy odpowiednio do wieku oraz… zainteresowań. Księżniczki disneya z pewnością zachwycą każdą małą damę, która uwielbia oglądać tego typu bajki. Pamiętaj, że disney princess to nie produkt przeznaczony jedynie dla dziewczynek. Chłopcy także mogą się nim bawić! Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona. Harry Potter jest prawdziwym idolem Twojego malucha? Takie zestawy także znajdziesz. Wiele ciekawych zabawek dostępnych na stronie: JasieBasie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.