Zadbaj o wygląd swojego ogrodu – kup sprzęt, który Ci to ułatwi!

Zadbany ogóród przed domem gdzie stoi chuśtawka

Artykuł partnera.

Wiosna oraz lato to okres intensywnego wzrostu roślin. Wtedy najbardziej wymagają uwagi oraz szeregu odpowiednich zabiegów. Prawidłowa pielęgnacja ogrodów nie jest możliwa bez profesjonalnego sprzętu. Istnieją urządzenia, które powinien posiadać każdy miłośnik zieleni i właściciel ogrodu. Wszystkie potrzebne gadżety ogrodnika można znaleźć w sklepie al.to.

Przycinanie krzewów i drzew — techniki oraz potrzebny sprzęt

Krzewy i drzewa liściaste wymagają ciągłego podcinania i rutynowych zabiegów. Pielęgnacja ogrodów wymaga jednak odpowiednio dopasowanych i wytrzymałych narzędzi, które ułatwią dbanie o zieloną przestrzeń. Szeroki wybór takich narzędzi znajdziesz w sklepie al.to: https://www.al.to/g-65/c/3059-pielegnacja-ogrodow.html. Dzięki nim łatwiej będzie utrzymać pokrój roślin oraz zagęścić je. To niezbędne działanie, jeśli w ogrodzie rośnie żywopłot. Częstego cięcia potrzebują również rośliny kwitnące – przycinanie zaschniętych kwiatostanów pobudza rośliny do tworzenia nowych. Jest to szczególnie istotne, jeśli posiada się rośliny, takie jak:

  • hortensje,
  • róże,
  • forsycje,
  • wrzosy i wrzośce,
  • lawendy,
  • glicynie.

Do cięcia można używać sekatorów ręcznych, ale wydajniejsze są elektryczne lub spalinowe urządzenia. Jeśli posiada się spory obszar do cięcia, warto wybrać akumulatorowe nożyce do żywopłotów. Brak kabla znacznie ułatwia prace i zapewnia nieograniczony dostęp nawet do trudno osiągalnych miejsc. Nożyce do trawy sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie można wjechać kosiarką. To dobry sposób na przycinanie trawy w bliskim sąsiedztwie drzew lub krzewów. Nożyce akumulatorowe zapewniają szybkie przycięcie delikatnych roślin – w ten sposób można skracać wrzosy lub lawendę. 

Koszenie i pielęgnacja trawników — jak wybrać kosiarkę?

Pielęgnacja ogrodu latem to też regularne koszenie trawy, która w tym czasie bardzo intensywnie rośnie. Brak właściwego przycinania murawy może negatywnie odbić się na jej kondycji. Podstawowy sprzęt do pielęgnacji ogrodu to przede wszystkim sprawna kosiarka. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Przede wszystkim należy zdecydować się na rodzaj zasilania. Do małych ogródków można wybrać kosiarkę elektryczną. Na dużych obszarach lepiej pracuje się przy pomocy kosiarki spalinowej. Chodzi tutaj głównie o mobilność oraz wygodę koszenia. Kosiarka powinna mieć też regulowaną wysokość ścinania trawy. To bardzo ważne zwłaszcza podczas koszenia ogrodu latem. Zbyt krótkie koszenie może negatywnie wpłynąć na wygląd trawnika podczas upalnych dni. W taką funkcję są wyposażone kosiarki spalinowe Fieldmann. Sprzęt powinien być też dopasowany do terenu. Na nierównych podłożach, między drzewami i krzewami można używać podkaszarki. To urządzenie pozwala skracać trawę oraz chwasty, wszędzie tam, gdzie kosiarka ma utrudniony wjazd. Podkaszarka może być zaopatrzona w żyłkę lub w ostre noże. Nożami udaje się przycinać też niezbyt grube, zdrewniałe pędy roślin. To dobra metoda na utrzymywanie roślinności w pięknym wydaniu, nie tylko w sadach. Podkaszarka może też pomóc w usuwaniu trawy z obrzeży trawnika. Można ustawić ją pod kątem 90 stopni, co oferuje na przykład żyłkowa podkaszarka Gardena PowerCut.

Pozostałe prace w ogrodzie

Prawidłowa pielęgnacja ogrodu to nie tylko dbanie o wzrost i kondycję roślin, ale też sprzątanie po zimie. Liście to najczęstsze zanieczyszczenia, jakie należy usuwać z rabat, trawników oraz ze ścieżek. Sprzęt do pielęgnacji ogrodu jesienią można znaleźć w sklepie internetowym al.to. Pomoże on w znacznym skróceniu czasu potrzebnego na zbieranie liści. Wystarczy zaopatrzyć się w dmuchawę do liści. To urządzenie jest doceniane szczególnie przez osoby, które posiadają ogrody z dużymi okazami drzew liściastych. Dmuchawa przydaje się też do sprzątania ogrodu latem, pomaga usunąć skoszoną trawę lub ucięte gałązki.Urządzenie może być potrzebne do czyszczenia podjazdów, chodników i ścieżek, ale np. Gardena PowerJet radzi sobie też z wydmuchiwaniem liści z trawników. Myjki ciśnieniowe to również funkcjonalny sprzęt do pielęgnacji ogrodów. Pozwala zadbać o małą ogrodową architekturę oraz pomaga w umyciu mebli ogrodowych czy wyczyszczeniu z mchu kostki brukowej.

Jak widać prawidłowa pielęgnacja ogrodów nie jest czasochłonnym i skomplikowanym zadaniem, jeśli posiada się wysokiej jakości, funkcjonalny sprzęt. Warto wybierać produkty znanych marek, które cenione są przez profesjonalistów oraz miłośników ogrodnictwa. Duży wybór można znaleźć w sklepie al.to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.