Zagraniczna chemia – na które produkty warto postawić?

Osoba czyści chemią zagraniczną łazienkę

Zagraniczna chemia zdobywa ostatnio coraz większą popularność. Jednym z powodów jej powodzenia u polskich konsumentów jest przekonanie o wysokiej jakości. Najbardziej popularna jest chemia niemiecka, ale stopniowo popularność zdobywa także chemia włoska czy angielska.

Jednym z powodów popularności chemii niemieckiej jest przekonanie o jej wysokiej jakości i skoncentrowaniu. Detergenty z Niemiec swoją popularność zaczęły zdobywać już w czasach PRL, kiedy to zaczęto importować produkty pochodzące od naszego zachodniego sąsiada. Pod względem jakości środki te były dużo lepsze niż nasze rodzime produkty. Mimo, że z czasem w Polsce zaczęto tworzyć więcej wysokiej jakości produktów, popularność chemii niemieckiej cały czas utrzymywała się na wysokim poziomie. Stopniowo niektórzy przedsiębiorcy zaczęli nawet oferować produkty pochodzące z zagranicy, rozwijając swoje małe biznesy takie, jak sklepiki czy stragany.

Chemia niemiecka i jej fenomen

Niemcy to kraj, który słynie z wysokiej jakości produktów. Nasz zachodni sąsiad to jednak nie tylko dobre samochody, ale również słynąca ze swojej skuteczności chemia gospodarcza. Jak się okazuje, przekonanie o dobrej jakości produktów niemieckich to nie tylko stereotyp, a pogląd ten ma w sobie dość dużo prawdy. Ponad 20% konsumentów kupuje chemię zagraniczną sporadycznie lub regularnie. Fakt dużego zaufania, jakim polscy konsumenci darzą niemieckie detergenty mówi właściwie sam za siebie. Wysoka jest także wartość importu detergentów, które pochodzą z Niemiec. 3 lata temu wynosiła ona około miliard złotych!

Zagraniczna chemia – wydajność

Jedną z największych zalet zagranicznej chemii niemieckiej jest jej duże skoncentrowanie oraz wydajność. Niektórzy uważają, że produkty dostępne w Polsce są względem produktów niemieckich dużo gorsze i po przeliczeniu ich wydajności wychodzą na zdecydowanie droższe. W dłuższej perspektywie niemieckie detergenty często pozwalają zatem na większą oszczędność pieniędzy mimo, że cena jednego opakowania detergentu bywa wyższa. Cena nie powinna być zatem jedynym wyznacznikiem, a pod uwagę warto wziąć także wydajność środków, nad których zakupem się zastanawiamy. Chemia niemiecka stała się zatem produktem, w przypadku którego panuje przekonanie o jego wysokiej skuteczności, za którą warto zapłacić.

Sekretem dużej wydajności i jakości chemii niemieckiej jest jej wysokie skoncentrowanie, które jest efektem nieco innej formuły zagranicznej chemii. Nie oznacza to jednak, że producenci naciągają konsumentów. Wysokie skoncentrowanie środków z zagranicy jest efektem zróżnicowanych przyzwyczajeń konsumentów. Polacy wsypują do pralki zdecydowanie więcej proszku niż nasi zachodni sąsiedzi. Niemieckie środki mają w opakowaniach od 15 do 30% czynnych substancji. Środki, które dostępne są na naszym rodzimym rynku zawierają ich natomiast jedynie 5%. W detergentach, które można kupić w Polsce znajduje się natomiast więcej wypełniaczy, a mniej substancji aktywnych. Wypełniacze nie uczestniczą bezpośrednio w procesie prania, a ich rola polega raczej na jego wspieraniu. Wypełniacze są zatem pewnego rodzaju nośnikami poszczególnych substancji aktywnych.

Polskie detergenty różnią się także użytymi zapachami. Dodatkowo niemieckie środki często zawierają także rozjaśniacze optyczne, których nie dodaje się do polskich produktów. Mimo, że polscy konsumenci chcą zazwyczaj wsypać lub wlać trochę więcej środka w celu poprawienia wydajności prania, nie jest to dobra opcja. Przedozowanie produktu może doprowadzić do uszkodzenia materiałów, które pierzemy. Jeśli przykładowo użyjemy za dużo płynu do płukania nasze ubrania staną się sztywne i nieprzyjemne w dotyku. Jest to całkowitym przeciwieństwem celu dla którego korzystamy z owego detergentu. Aby uniknąć takich sytuacji producenci postanowili zmodyfikować nieco formułę polskich produktów, które możemy znaleźć na sklepowych półkach.

Publiczna pralnia

Chemia niemiecka – gdzie kupować i co gwarantuje?

Jeśli chcemy przekonać się o skuteczności i skoncentrowaniu, które oferuje chemia zagraniczna, warto postawić na zaufane źródła. Często produkty reklamowane jako chemia niemiecka możemy znaleźć na bazarach, straganach czy w Internecie. Warto jednak wybierać te sklepy, których jakość i rzetelność potwierdzona jest licznymi opiniami zadowolonych klientów.

Chemię niemiecką możesz znaleźć między innymi pod adresem https://eurochemia.com/125-chemia-niemiecka.

Wybierając zaufany sklep z produktami najwyższej jakości masz pewność, że nie kupisz środka, który jest rozcieńczony. Niemieckie detergenty gwarantują także zapachy, które długo utrzymują się na ubraniach, ale jednocześnie nie są męczące ani drażniące dla nosa. Ponieważ konsumenci coraz częściej stawiają na rozwiązania przyjazne naturze, które zawierają substancje naturalnego pochodzenia niektóre marki chemii niemieckiej mają w swojej ofercie również środki o formułach wegańskich i ekologicznych, które gwarantują nie mniejszą skuteczność w porównaniu ze standardowymi produktami chemii niemieckiej. Składniki zawarte w ekologicznych niemieckich detergentach są w pełni bezpieczne dla środowiska, nie mają na nie negatywnego wpływu oraz ulegają całkowitej biodegradacji. Użycie substancji przedłużających trwałość takich, jak konserwanty, zredukowane jest do niezbędnego minimum. Opakowania niemieckich ekologicznych detergentów pochodzą z surowców, które można ponownie przetworzyć, a dodatkowo same detergenty nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego.

Rękę w różowej rękawiczce trzymająca detergent

Chemia włoska

Mimo mniejszej popularności, chemia włoska również zasługuje na zapoznanie się z nią. Włoskie produkty cechują się dobrymi właściwościami pielęgnacyjnymi. Włochy to bowiem kraj słynący z uwielbienia piękna, co przejawia się także w tworzeniu detergentów służących do prania. Nie należy również zapominać o sporej roli, jaką odgrywa zapach. Bardzo często staje się on jednym z ważniejszych aspektów dotyczących wyboru detergentu do prania. W przypadku chemii włoskiej zapach to jeden z największych atutów środków pochodzących z tego kraju. Najintensywniejsze zapachy mają środki takie, jak płyny do płukania lub żele do kąpieli. Często dokładna receptura zapachu objęta jest tajemnicą handlową. Mimo to producenci mają obowiązek podawania alergenów, które się w nim znajdują. Dzięki temu osoby uczulone mogą uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z zastosowaniem środka zawierającego składnik, który przyczynia się do wywołania niepożądanych efektów.

Detergenty z Włoch oferują zdecydowanie większy wybór zapachów niż jedynie aromat cytrusowy lub morski. Dzięki temu każdy będzie mógł znaleźć produkt, który odpowiada oczekiwaniom, zadowalając nawet najbardziej wymagających konsumentów. Włoskie środki nie tylko pięknie pachną coraz bardziej wyszukanymi nutami zapachowymi. Zapewniają również niezwykłą miękkość tkaninom, dbając jednocześnie o ich intensywny kolor, głęboką czerń lub śnieżną biel. Mimo bardzo skutecznych właściwości pielęgnacyjnych, właściwych dla produktów z segmentu premium, włoskie środki mają ceny, które nie nadwyrężą portfela przeciętnego konsumenta. Produkty skutecznie dopierające wszystkie plamy, które jednocześnie wykazują działania pielęgnacyjne nie muszą oznaczać wysokich cen. Ze względu na to każdy będzie mógł pozwolić sobie na ich przetestowanie i przekonać się o wysokiej skuteczności włoskich produktów.

Zagraniczna chemia – co oferują włoskie detergenty?

Jednym z włoskich detergentów, który cieszy się największą popularnością, jest płyn do płukania. Dzięki zastosowaniu płynów do płukania pochodzących z Włoch możemy cieszyć się niezwykłą miękkością naszych ubrań. Odzież, którą wypłuczemy we włoskich środkach stanie się zdecydowanie bardziej miękka. Dodatkowo zyska piękny zapach, który będzie utrzymywał się na tkaninie przez wiele tygodni. Przed wyborem środka do prania i płukania warto również zwrócić uwagę na cenę oraz sugerowaną liczbę prań.

Włochy to kraj, który poza samą chemią gospodarczą oferuje spory wybór kosmetyków. Włoski rynek kosmetyczny to jeden z największych tego typu rynków w Europie. Większy od rynku włoskiego jest jedynie rynek francuski, angielski i niemiecki. Najpopularniejszy rodzaj kosmetyków z Włoch to środki, które służą do pielęgnacji i higieny ciała. Producenci włoskich środków nie zapominają również o kwestiach takich, jak bezpieczeństwo. Produkty jak np. płyny do naczyń poza samym usuwaniem zanieczyszczeń również pielęgnują delikatną skórę dłoni. Środki te nie przyczyniają się także do powstawania podrażnień.

Wysoka jakość chemii zagranicznej – niemieckiej czy włoskiej nie oznacza jednak, że należy zrezygnować z produktów polskich. Nasze detergenty również mają sporo do zaoferowania. Jeżeli stawiamy na wysokie skoncentrowanie, wtedy faktycznie najlepiej postawić na chemię niemiecką. Polskie środki natomiast wyróżniają się między innymi różnorodnymi zapachami i niższą ceną pojedynczego opakowania. Warto zatem zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od detergentu. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że środek, który wybierzemy, będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.