Zakup gogli narciarskich

Para na nartach ma na głowach nowe gogle narciarskie

Zima to idealny czas na narciarskie wypady w góry, ale wybór tego hobby wymaga stosownego przygotowania. Potrzebne są pewne akcesoria, wśród których nie może zabraknąć gogli narciarskich. Prawidłowy ich dobór ma znaczący wpływ na komfort poruszania się po stokach i bezpieczeństwo oczu. Pełnią głównie funkcję ochronną i zapewniają znacznie lepszą widoczność. O potrzebie ich zakupu dużo mogłyby powiedzieć osoby, które miały okazję jeździć bez gogli. W takich przypadkach kryształki lodu, płatki śniegu, czy krople deszczu mogą zakłócić pole widzenia. Wiatr natomiast może wywoływać wysuszenie i podrażnienia śluzówki oczu. Gogle narciarskie od najlepszych producentów mają również wbudowane najlepsze filtry chroniące narząd wzroku przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Dopasowanie gogli narciarskich do potrzeb

Zapoznając się z katalogami gogli narciarskich łatwo wywnioskować, że występują one w wielu modelach i rozmiarach. Najważniejszym kryterium jest dopasowanie gogli zarówno do kasku, jak i do twarzy – jej wielkości i kształtu. Oczywiście w gotowych ofertach nie brakuje połączeń obu produktów, nie da się ukryć, że w takim przypadku nie ma potrzeby martwić się o dopasowanie w tym zakresie. Nie mając wystarczającej pewności, czy gogle będą dopasowane do kasku, warto zabrać go ze sobą do sklepu, aby obsługa mogła podzielić się swoimi sugestiami. Ogólnie rzecz biorąc wyróżnia się kilka rozmiarów gogli: kids, junior, S-small oraz większy rozmiar, czyli M lub L. Produkt dedykowany najmłodszym dzieciom mają podstawowe rozwiązania technologiczne, a powodem jest ich szybsze zużycie. Juniorskie gogle narciarskie mają natomiast szkła o różnym stopniu ciemności, niekiedy same szyby mogą zostać swobodnie wymienione. W modelach dla dorosłych stopień trudności wyboru odpowiednich gogli jest już znacznie większa. Występują bowiem przeróżne kolory, szybek i technologii zabezpieczających przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Już same konstrukcje ramek często bywają znacznie bardziej rozbudowane. Różnicujące są także ceny, które zaczynają się już od 170 złotych, ale mogą kończyć nawet na 1000 złotych. W modelach dla dorosłych można wybierać spośród tych typowo damskich oraz pasujących do obu płci.

Ojciec z synem w goglach narciarskich

Jakie są kształty gogli narciarskich?

Zasadniczo wyróżnia się dwa rodzaje gogli narciarskich – sferyczne i cylindryczne, różnią się one pewnymi detalami, które mają wpływ na komfort użytkowania. Podobnie jednak, jak w innych kwestiach wyboru i tutaj liczy się ogólny gust i oczekiwania względem funkcji gogli. W kontekście samych ramek wskazuje się na gogle, które są ich pozbawione i te będące znacznie bardziej masywne. W pierwszym wariancie użytkownicy doceniają najbardziej dość szeroki kąt widzenia, a najlepiej pod względem wizualnym prezentują się z lustrzanymi szybami. Masywne ramki mogą niestety wyglądać dla niektórych mniej efektownie, przy drobnej budowie twarzy sprawiają wrażenie zbyt ciężkich. Gogle narciarskie OTG to produkty przeznaczone głównie dla osób, które podczas szaleństw na stokach nie zmieniają okularów na soczewki. Specjalne ramki są skonstruowane w taki sposób, że ich wycięcie na wysokości bocznej ramki jest uzupełnione wstawką z gąbki. W ten sposób okulary optyczne nie są dociskane przez gogle narciarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.