Zalety operacji plastycznej nosa

Operacja plastyczna.

Na przestrzeni lat wyobrażenie o tym, co sprawia, że ​​nos wygląda bardzo dobrze zmieniło się. Wszystko po to, aby sprostać potrzebom zmieniającego się świata i zmieniającego się ideału piękna. Przez wiele lat kształt i wielkość nosa kojarzyły się z określonymi kulturami i rasami. To często powodowało, że ludzie chcieli zmienić swój nos, aby mogli bardziej się wtopić i usunąć wszelkie stygmaty, które mogą być związane z ich cechami etnicznymi.

Przez lata wiele wydarzeń miało wpływ na chirurgię kosmetyczną i rekonstrukcyjną. Miało to na celu przede wszystkim przywrócenie pierwotnego wyglądu tym, którzy zostali dotknięci różnymi problemami. Obecnie uważa się , że korekcja nosa jest mniej sposobem na usunięcie skojarzeń kulturowych, ale raczej sposobem na podkreślenie naturalnego piękna.

Operacja plastyczna nosa jest coraz popularniejsza

Korekcja nosa to zabieg kosmetyczny, który ma na celu zmianę rozmiaru lub kształtu nosa w celu uzyskania większej równowagi i symetrii rysów twarzy. Operacja plastyczna nosa we Wrocławiu umożliwia skuteczną poprawę wyglądu, a co za tym idzie pewności siebie. Korekcja może być również wykonywana równocześnie z procedurami w celu poprawy funkcji nosa, korygując utrudnionym oddychaniu. Wybór specjalisty jest bardzo ważny w plastyce nosa. Ta procedura jest uważana przez wielu za najbardziej złożoną operację w całej chirurgii plastycznej. Chirurdzy w najbardziej polecanych klinikach na rynku posiadają certyfikaty w zakresie chirurgii plastycznej twarzy. Oznacza to, że każdy lekarz spędza często lata, stając się ekspertem zarówno od wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony nosa. Ponadto dzisiejsi specjaliści w swoim zawodzie koncentrują się na plastyce nosa, w tym przypadkach rewizyjnych, które stanowią dużą część naszej praktyki.

Podczas pierwszej konsultacji personel najczęściej wykonuje zdjęcia analizuje  historię medyczną, rodzaj skóry, wiek i pochodzenie etniczne. Chirurg wyjaśnia, w jaki sposób można wyrzeźbić kości i chrząstki nosa, aby zmienić kształt nosa. Dobrą praktyką jest możliwość przeprowadzenia wizualizacji, która bardzo dobrze pokazuje, jak nos będzie wyglądał po zabiegu. Operacja plastyki nosa może odbywać się w szpitalu, ambulatorium lub w naszym gabinecie chirurgicznym. Wykonywany jest w znieczuleniu, aby zapewnić Tobie odpowiedni komfort.

Operacja korekty nosa jest bezpieczna i gwarantuje zadowalające efekty

Jeśli plastyka nosa wymaga przeszczepu chrząstki, chirurg rozpocznie od usunięcia małego odcinka chrząstki z ucha lub żebra. Umożliwi to chirurgowi dodanie chrząstki w nosie w miejscu jej niedoboru. Małe rozpuszczalne szwy służą do zamykania nacięć. W kolejnym kroku chirurg zakłada małą szynę na nos, aby go chronić i wspierać nową strukturę. Dalej następuje proces gojenia, który może trwać kilka tygodni. W niektórych przypadkach wewnątrz nosa mogą znajdować się opatrunki chłonne. Również po przeprowadzonym zabiegu korekcji nosa można oczekiwać od lekarza przekazania najistotniejszych informacji takich jak to, jakie leki przeciwbólowe przyjmować, czy można uprawiać sport i jak zadbać o zmniejszenie obrzęku. Przy tym warto pamiętać, że obrzęk nosa jest powszechny i ​​może utrzymywać się przez kilka tygodni.

 

One Reply to “Zalety operacji plastycznej nosa”

  1. Trzeba przyznać, że operacja nosa to teraz bardzo popularny zabieg. Sporo moich koleżanek jest po takich operacjach i bardzo sobie chwalą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.