Zalety płyty indukcyjnej

Płyta indukcyjna podczas pracy

Kuchnia indukcyjna to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie do każdej kuchni. Indukcyjne płyty grzewcze posiadają wiele cennych funkcji, jak: Auto Bridge, Flexi Space, Action LED czy, Easy Select, które nie tylko ułatwiają gotowanie, ale również powodują, że jest ono znacznie przyjemniejsze.

Kuchenka to niezbędny sprzęt AGD w każdej kuchni. Wybierając sprzęt dla siebie, warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność i przydatne dodatkowe funkcje, które znacznie usprawnią proces codziennego gotowania.

O innych przydatnych urządzeniach kuchennych przeczytasz na stronie: Znamy się od kuchni.

Jak działa płyta indukcyjna?

Płyta indukcyjna podczas pracy wykorzystuje zasadę indukcji elektromagnetycznej. Oznacza to, że po umieszczeniu na niej metalowego naczynia wytwarza się silne pole magnetyczne. W dnie naczynia dochodzi do powstawania prądów wirowych, które powodują jego nagrzewanie się. Podczas gotowania energia elektryczna zostaje maksymalnie wykorzystana, przez co sam proces gotowania trwa znacznie krócej, w porównaniu z tradycyjnymi płytami grzewczymi.

Przydatne funkcje płyty indukcyjnej

Nowoczesne płyty indukcyjne mają również wiele przydatnych funkcji, które sprawiają, że urządzenia tego typu cieszą się tak ogromną popularnością.

  • Funkcja Hob&Go – automatycznie aktywuje pole grzejne, tuż po postawieniu na nie naczynia. Wówczas wystarczy jedynie ustawić moc grzania.
  • Funkcja Auto Bridge wpływa na efektywność gotowania, a także komfort użytkowania płyty indukcyjnej. Dzięki niej urządzenie rozpoznaje wielkość naczynia i w razie potrzeby łączy ze sobą pola, tworząc tym samym duże pole grzania, idealnie dopasowane do wielkości garnka czy patelni.
  • Flexi Space to funkcja, dzięki której kształt naczynia nie ma żadnego znaczenia. Cewki indukcyjne w nowoczesnych płytach grzewczych są kwadratowe. Takie rozwiązanie umożliwia wykorzystanie powierzchni płyty w sposób maksymalny.
  • Funkcja Action LED to eleganckie podświetlenia, umieszczone tuż pod powierzchnią płyty indukcyjnej, dokładnie w miejscu, gdzie klasycznie znajdują się określone nadruki. Światło zawsze włącza się od razu, po dotknięciu sensora.
  • Funkcja Check Pot przeznaczona jest dla osób, które nie mają pewności czy naczynia, z których korzystają, sprawdzą się podczas gotowania na płycie indukcyjnej. Po włączeniu funkcji płyta sprawdza, czy postawiony na nią garnek lub patelnia w pełni wykorzystuje jej moc i jest tym samym odpowiednia do codziennego użytkowania.
  • Funkcja Easy Select rewelacyjnie sprawdza się podczas gotowania w kilku garnkach jednocześnie. Dzięki niej można błyskawicznie zmienić moc konkretnego pola grzewczego, wygodnie korzystając z przypisanego do niego (i tylko do niego) panelu.
  • Power Booster zapewnia szybkie gotowanie. Funkcja zwiększa maksymalnie moc grzania, dzięki czemu potrawy podgrzewają się szybciej, nie tracąc tym samym cennych witamin i mikroelementów.

Dodatkowo nowoczesne płyty indukcyjne posiadają gotowe 3 programy gotowania dostosowane do przygotowywania różnych potraw, takie jak:

  • 94 ⁰C – do gotowania ryżu i makaronu,
  • 70 ⁰C – do podgrzewania sosów i zup,
  • 42 ⁰C – do topienia czekolady albo masła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.