Zasłony na taśmie, czyli prosty sposób na karnisz z żabkami.

Różowe zasłony na taśmie wiszą w jasnym salonie

Dekoracja okien to podstawa aranżacji wnętrza. To, jak wyglądają okna i ich oprawa ma ogromny wpływ na charakter całego pomieszczenia. Mogą dodać niezwykłego uroku i charakteru. Zasłony na taśmie pozwolą w łatwy sposób wyczarować ciekawą i estetyczną kompozycję okienną. Takie zasłony są wyposażone w gotowe marszczenie dzięki czemu łatwo można regulować ułożenie tkaniny na karniszu. Poza wygodą tego typu zasłony wyglądają niezwykle atrakcyjnie, ponieważ są wykonane z materiałów o przeróżnych wzorach i kolorach, tak aby każdy znalazł coś dla siebie.

Jeśli już mowa o wzorach i kolorach, gładkie zasłony warto łączyć z wzorzystymi firankami, najlepiej również na taśmie. I odwrotnie, jeśli w pomieszczeniu planujemy zawiesić gładką firanę, najlepiej dopasować do niej zasłony na taśmie z pasującym do wnętrza wzorem. Można oczywiście, zwłaszcza w przypadku ultranowoczesnych pomieszczeń, pokusić się o wykonanie dekoracji okna z całkowicie gładkich firan i zasłon. Dzięki marszczącej taśmie, będą one wyglądały niezwykle dekoracyjnie. Jak widać zasłony na taśmie mają bardzo szerokie spektrum zastosowań. Sprawdzą się więc zarówno w prywatnych, jak i publicznych obiektach. Będą gustownym akcentem w każdym miejscu bez względu na jego przeznaczenie.

Zalety? Jest ich całe mnóstwo

Jak już nadmieniliśmy powyżej zasłony na taśmie wyróżniają się spośród innych rodzajów ozdób okiennych wyjątkową estetyką. Wiele rodzajów taśm, mających różne szerokości i wzory marszczenia pozwalają precyzyjnie dopasować je do wielkości karnisza, a także gustu klienta. Tego typu zasłony gotowe, to przede wszystkim wygoda. Nie ma potrzeby ręcznego upinania ozdobnych zakładek. Są one wcześniej przygotowane, dzięki wszytej taśmie, nadającej materiałowi elegancji bez konieczności samodzielnego układania zakładek.
Dzięki temu w maksymalnie krótkim czasie można stworzyć elegancką okienną dekorację zarówno w domu, jak i w obiektach hotelowych firmowych czy gastronomicznych.

Zasłony na taśmie rozwiązanie idealne dla każdego

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zasłon na taśmie, dzięki wykorzystaniu w produkcji najwyższej jakości materiałów możemy być pewni, że posłużą nam one przez wiele lat.  Tam, gdzie potrzeba całkowitego zaciemnienia można zastosować zasłony z tkanin typu blackout. Spełnią doskonale funkcję estetyczną, będąc jednocześnie elementem funkcjonalnym zapewniającym zaciemnienie, kiedy tego potrzebujemy. Takie zasłony warto zastosować na przykład w sypialni, czy w pokojach hotelowych, ale również tam, gdzie potrzeba zapewnić poczucie prywatnością, na przykład w gabinetach czy salach konferencyjnych. Dostępne są również zasłony na taśmie wykonane z tkanin przepuszczających światło. Takie zasłony również stanowią doskonałą barierę przed światem zewnętrznym, dając poczucie prywatności, ale jednocześnie przepuszczając delikatną łunę światła do wnętrza pomieszczeń.

Taśmy marszczące wszywane do zasłon, dostępne są w formie bawełnianej lub żyłkowej. Bawełniana będzie idealna do ciężkich i nieprześwitujących zasłon, żyłkowa – do zasłon wykonany z lżejszych, przejrzystych tkanin. Gotowe zasłony na taśmie to szybki i przystępny cenowo sposób na intrygujące udekorowanie okien. Zapewniają niezbędną prywatność, będąc ciekawym elementem całej aranżacji. Odpowiednio dopasowane zasłony z taśmą zapewnią estetykę, trwałość oraz funkcjonalność w każdym wnętrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.