Zdrowe odchudzanie i catering fit

owoce poukładane na talerzu i stole

Artykuł sponsorowany.

Prawidłowe odchudzanie jest procesem wieloetapowym i rozłożonym w czasie. Niestety, wymaga to cierpliwości, samozaparcia i niemałej ilości wiedzy. Zbilansowana dieta to jednak nie wszystko. By odchudzanie było naprawdę skuteczne musi być ona połączona z odpowiednią dawką aktywności fizycznej.

Dopiero wtedy na naszych oczach zdarzą się cuda a zbędne kilogramy zaczną szybko znikać. Można sobie nieco pomóc zamawiając catering dietetyczny, który zdejmie z nas nieco obowiązków związanych z przygotowywaniem jedzenia.

Dieta pudełkowa rozłożona w czasie

Odchudzanie to długi proces, który wymaga cierpliwości. Chodzi przecież o to by schudnąć trwale a nie szybko zrzucić kilogramy, które zgodnie z efektem jojo, wrócą ze zdwojoną siłą po kilku tygodniach. Dlatego na drodze do świetnej sylwetki poruszać się małymi kroczkami i stopniowo, powoli zmieniać swoje nawyki żywieniowe. Dietetycy i lekarze są zgodni. Odchudzanie jest najzdrowsze wtedy, gdy tygodniowo tracimy od pół do kilograma. Łatwo więc obliczyć, że zgubienie pięciu kilogramów potrwać może nawet półtora miesiąca. Zdrowa dieta składa się z wielu, różnorodnych składników.

Dobry catering fit to taki, który zawiera owoce i warzywa, ale również mięso, zarówno białe jak i czerwone. Organizm, który przeszedł na dietę potrzebuje również innych składników – węglowodanów i tłuszczów. Najważniejsze podczas odchudzania jest jednak białko, którego potrzeba wyjątkowo dużo – w zdecydowanej większości przypadków chodzi o ok. 1h białka na 1 kg masy ciała. Dokładne obliczenie wszystkich składników diety wymaga specjalistycznej wiedzy i dużej ilości czasu. Osobom zabieganym trudno jest wygospodarować jej na tyle by przygotowywać sobie codziennie do pięciu posiłków. Z pomocą przychodzą takie usługi jak najlepszy catering dietetyczny. Firmy cateringowe jak na przykład Fit Apetit codziennie dostarczają odpowiednio skomponowane posiłki pod drzwi mieszkania lub biura. To duża oszczędność czasu i pewność, że nic nie zaburza naszej diety. A my możemy skupić się na aktywnościach fizycznych lub poświęcić zaoszczędzony czas choćby rodzinie! Dieta pudełkowa to świetne rozwiązanie dla ludzi, których sporo pracują!

Nie tylko zwykła dieta pudełkowa

Firmy zajmujące się dostarczaniem fit posiłków niemal codziennie rozszerzają swoją ofertę. Rosnąca popularność różnego rodzaju diet oraz świadomość ekologiczna sprawia, że coraz więcej osób decyduje się również na catering wegański lub catering wegetariański. Zamawiając go z takiej firmy jak Fit Apetit – najlepszy catering Poznań możemy być pewni, że dieta będzie odpowiednio zbilansowana, bowiem wszystkie posiłki przygotowywane przez kucharzy są pod stałym nadzorem dietetyka. To oznacza, że przejście na wegetarianizm czy wegańskim poprzez najlepszy catering dietetyczny to wyjątkowo bezpieczna opcja! Specjalną ofertę na catering dietetyczny mogą również znaleźć sportowcy. Catering sportowy wspomaga regenerację powysiłkową oraz wspiera osiągnięcie założonych celów treningowych. Catering sportowy jest idealny do zbudowania beztłuszczowej masy mięśniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.