Zjeżdżalnia ogrodowa – jaką wybrać?

Zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci

Chcecie zachęcić dziecko do zabawy na świeżym powietrzu? Znakomicie do tego celu sprawdzi się zjeżdżalnia ogrodowa. Jak jednak wiedzieć, którą wybrać? Czytajcie dalej aby poznać odpowiedź

Zjeżdżalnia ogrodowa to przykład zabawki, którą uwielbiają dzieci w każdym wieku. Możliwość ślizgania się już od wielu lat sprawia masę radości kolejnym pokoleniom maluchów. Umiejscowienie zjeżdżalni na świeżym powietrzu sprawia dodatkowo, że zachęca ona do dodatkowej aktywności fizycznej. Na rynku obecnie jednak dostępnych jest bardzo wiele modeli zjeżdżalni. Jak więc wybrać najlepszą? Czym kierować się podczas zakupu? Na te pytania odpowiemy w poniższej publikacji.

Jak wspomnieliśmy na wstępie zjeżdżalnia stanowi bardzo często centralny punkt każdego placu zabaw – również tego stworzonego w domowym ogrodzie. Spotkać można jednak wiele modeli zjeżdżalni. Od tych tradycyjnych po zjeżdżalnie ogrodowe dmuchane, wykonane z drewna czy też modele, które łączą funkcję zjeżdżalni i huśtawki.

Bezpieczeństwo zabawy kluczowym czynnikiem podczas wyboru zjeżdżalni ogrodowej

Czym zatem powinien kierować się rodzić rozważając zakup zjeżdżalni ogrodowej. Otóż zawsze pierwszym kryterium wyboru powinno być bezpieczeństwo malucha. Powierzchnia ślizgu zjeżdżalni powinna być zawsze perfekcyjne wyszlifowana a jej elementy nie powinny posiadać jakichkolwiek pęknięć. Oprócz tego cała konstrukcja zjeżdżalni ogrodowej musi być stabilna a wszelkie wystające elementy odpowiednio zabezpieczone.

Z tego też względu przeglądając dostępne modele zjeżdżalni ogrodowych baczną uwagę należy zwracać na wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa oraz atesty jakości. To one dadzą bowiem pewność, że zabawa będzie w pełni bezpieczna.

Najczęściej spotykane rodzaje zjeżdżalni ogrodowych

Wspomnieliśmy, że zjeżdżalnie ogrodowe mogą występować w różnych wariantach. Poniżej omówimy pokrótce te najczęściej spotykane.

Zacząć należy od domku ze zjeżdżalnią. Ten rodzaj zabawki stanowi bowiem często marzenie wielu dzieci. Rozwiązanie to sprawdzi się idealnie w domowym ogrodzie. Ceny domków ze zjeżdżalnią wahają się jednak dość znacznie. Znaleźć można bowiem zarówno modele w cenie tysiąca złotych jak i też takie które kosztują wielokrotność tej kwoty. Różnica najczęściej bierze się z użytych do konstrukcji materiałów oraz dodatkowych elementów i samej wielkości.

Innym rodzajem często wybieranym przez klientów są dmuchane zjeżdżalnie. Sprawdzają się one szczególnie dobrze w mniejszych ogrodach oraz podczas letnich upałów. Ten rodzaj zjeżdżalni najczęściej będzie dostosowany do wieku młodszych pociech. Dodatkową zaletą jest również stosunkowo tani koszt. Dmuchane zjeżdżalnie ogrodowe najczęściej bowiem kosztują od stu do kilkuset złotych.

Nieco specyficznym rodzajem zjeżdżalni jest zjeżdżalnia basenowa. Ten typ zabawki to już raczej propozycja dla większych dzieci. Tego rodzaju zabawka również najlepiej sprawdzi się w lecie i jej zakup nie powinien zbytnio nadwyrężyć budżetu. Produkty z tej kategorii można bowiem zakupić już od około dwustu złotych.

Zjeżdżalnia ogrodowa – z jakich materiałów może być wykonana?

Zatrzymajmy się teraz na chwilę przy materiałach z jakich może być wykonana zjeżdżalnia ogrodowa. Spotkać bowiem można najczęściej modele wykonane z plastiku jak i też drewna. Drewniane zjeżdżalnie charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz solidnością. Często jednak zajmują nieco więcej miejsca w domowym ogrodzie.

Zjeżdżalnie wykonane z plastiku to najczęściej produkty skierowane dla najmłodszych. Poprzez swoją stabilną podstawę zapewniają bezpieczeństwo w trakcie zabawy. Są one również zazwyczaj bardziej atrakcyjne wizualnie. Świadczyć o tym mogą model ogrodowych zjeżdżalni takich producentów jak marka Smoby. Ich przewagą nad drewnianymi konstrukcjami jest również znacznie atrakcyjniejsza cena.

Bezpieczeństwo zabawy na zjeżdżalni zawsze na pierwszym miejscu

Jak zatem mogliście przeczytać wybór zjeżdżalni do ogrodu w dużym stopniu zależy od wieku dziecka, ilości posiadanego miejsca w ogrodzie oraz materiałów z jakich może być wykonana zjeżdżalnia. Zabawa na zjeżdżalni to znakomity sposób na zachęcenie dziecka do aktywności ruchowej i zabawy na świeżym powietrzu. Nie można jednak nigdy zapominać o zapewnieniu malcowi bezpieczeństwa podczas zabawy. Pamiętajcie zatem jako rodzice aby o aspekt bezpieczeństwa podczas zabawy na zjeżdżalni należy zadbać już na etapie montażu. Miejcie na uwadze aby ustawić zabawkę na stabilnym i równym podłożu. Natomiast w celu uniknięcia elektryzowania trzeba pamiętać aby co jakiś czas przemyć zjeżdżalnie wodą z mydłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.